Wydrukuj tę stronę
niedziela, 30 kwiecień 2023 08:36

Brazy Party: Cloud9 triumfuje nad 9INE po zaciętej walce w CS:GO

Cloud9 triumfuje nad 9INE Cloud9 triumfuje nad 9INE fot: Twitter

W kolejnym meczu drużyny 9INE stanęły do walki z rywalami z górnej półki - Cloud9. Spotkanie, które odbyło się w ramach turnieju Brazy Party, przyniosło wiele emocji i niespodzianek.

Mapa CS:GO Vertigo rozpoczęła rozgrywkę

Początek meczu na mapie Vertigo wyglądał dobrze dla Polaków, którzy wygrali pistoletówkę oraz kilka kolejnych rund. Jednak C9 szybko zdołało odpowiedzieć, odnawiając walkę w pełnym wymiarze czasowym. Mimo zaciętej rywalizacji to ekipa Wiktora "mynia" Kruka okazała się lepsza w najważniejszych momentach. Po wyrównanej walce pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 10:5 dla 9INE. W drugiej połowie Polacy przegrali pierwszą pistoletówkę oraz kolejne rundy, ale potrafili znaleźć się w najbardziej odpowiednim momencie, co dało im zwycięstwo na Vertigo 16:9.

Mapa Ancient nie pomogła Polakom

Na drugiej mapie, Ancient, 9INE początkowo wydawało się dominować, ale Cloud9 zdołało odwrócić losy gry, a Polakom nie udało się przełamać złej passy związanej z tą mapą. Rywale triumfowali 16:8.

Cloud9 triumfuje nad 9INE

fot: Twitter.com

Overpass zakończył rozgrywkę

Ostateczne rozstrzygnięcie miało nastąpić na Overpassie. Obie drużyny starały się wykorzystać swoje szanse, a 9INE rozpoczęło bardzo dobrze po stronie terrorystów, kończąc pierwszą połowę z przewagą 8:7. Mimo że antyterroryści zaczęli drugą połowę bardzo dobrze, Cloud9 zdołało dokonać spektakularnego powrotu, doprowadzając do dogrywki, w której formacja bustera zwyciężyła 22:20.

Mecz obfitował w wiele emocji i niespodziewanych sytuacji, a mimo porażki 9INE pokazało, że potrafi stawić czoła drużynom z najwyższej półki.

Dla laików - co to jest CS:GO?

CS:GO to popularna gra komputerowa, której pełna nazwa brzmi "Counter-Strike: Global Offensive". Jest to strzelanka pierwszoosobowa, w której gracze dzielą się na dwie drużyny: terroryści i antyterroryści, i walczą ze sobą w celu wykonania określonych celów lub eliminacji przeciwników. Gra cieszy się dużą popularnością na całym świecie, a jej rozwój rozpoczął się w 1999 roku jako modyfikacja do gry "Half-Life". Obecnie CS:GO oferuje wiele różnych trybów gry, w tym standardowy tryb turniejowy, Deathmatch i Capture the Flag, a także ranking globalny, w którym gracze mogą konkurować ze sobą i awansować na wyższe poziomy.