wtorek, 12 kwiecień 2022 11:08

Na czym polegają szkolenia z zastosowania toksyny botulinowej i kwasu hialuronowego?

Beautyestetic Academy Beautyestetic Academy pixabay

Każdy lekarz medycyny estetycznej pragnie powiększać swoje kwalifikacje, a także zdobywać nowe doświadczenia i umiejętności.

Pozwala mu to na wykonywanie nowych zabiegów na najwyższym poziomie. Dużą popularnością cieszą się te, w których stosowana jest toksyna botulinowa. Podczas takich zabiegów usuwane są różnego rodzaju zmarszczki oraz modelowane i wypełniane usta. Aby jednak wykonywać je właściwie, należy przejść odpowiedni kurs. Podczas szkolenia lekarze zdobywają niezbędną wiedzę teoretyczną oraz biorą udział w ćwiczeniach praktycznych.

Jak wygląda szkolenie z zabiegów wykonywanych przy użyciu toksyny botulinowej?

szkolenie to jest przeznaczone dla grup 3-4 lekarzy medycyny estetycznej. Czas jego trwania to 6-8 godzin. W czasie części teoretycznej lekarze zapoznają się z anatomią mięśni twarzy oraz rodzajami defektów nadających się do korekty przy użyciu toksyny botulinowej. Są to okolice ust i oczu, lwia zmarszczka, poprzeczne zmarszczki czoła, itp. Lekarze odbywający szkolenie toksyna botulinowa poznają techniki wykonywania zabiegu, przygotowanie do niego pacjenta, a także metody i zasady właściwego znieczulania. Uczą się również, jakie są etapy przeprowadzania zabiegu, wskazania i przeciwwskazania oraz zasady stosowania technik łączonych. Kurs daje możliwość zapoznania się z aktualnymi przepisami prawnymi dotyczącymi m.in. dokumentacji wymaganej do przeprowadzenia zabiegu z zastosowaniem toksyny botulinowej.

Bardzo ważna jest także część praktyczna szkolenia, w czasie której pod kierunkiem lekarza prowadzącego uczestnicy wykonują zabiegi z zastosowaniem toksyny botulinowej. Usuwane są poprzeczne zmarszczki czoła, lwia zmarszczka, a także modelowane i powiększane usta.

Jak wygląda kurs na wypełnianie ust?

Kolejnym szkoleniem, które często wybierają lekarze medycyny estetycznej i kosmetolodzy jest kurs na wypełnianie ust z zastosowaniem kwasu hialuronowego. Podczas zajęć praktycznych i teoretycznych kursanci zdobywają wiedzę na temat wypełnień kwasem hialuronowym. Duży nacisk kładziony jest na zagadnienia dotyczące iniekcji ust. Po zakończeniu szkolenia jego uczestnicy wiedzą, jak prawidłowo przeprowadzić wywiad z pacjentem, wykluczyć ewentualne przeciwwskazania i dobrać ilość preparatu do określonego miejsca poddawanego zabiegowi. Ćwiczenia praktyczne odbywają się na modelkach, co pozwala na przełożenie wiedzy teoretycznej na konkretne doświadczenia.

Jeśli interesują Cię także kursy kosmetyczne online koniecznie zapoznaj się z ofertą Beautyestetic Academy: https://e-beutyestetic.pl