wtorek, 18 czerwiec 2024 01:04

Sequel filmu Uncharted w produkcji

Uncharted 2 Uncharted 2 fot: Film Royalty/YouTube

Oficjalnie rozpoczęto produkcję sequela filmu Uncharted z 2022 roku, który spotkał się z mieszanymi recenzjami, ale odniósł sukces kasowy. Informacja została potwierdzona przez Variety po tym, jak Sony wspomniało o kontynuacji podczas CineEurope 2024.

 1. Kiedy został potwierdzony sequel filmu "Uncharted"?
 2. Kto zagrał główne role w pierwszym filmie "Uncharted"?
 3. Jaka była fabuła pierwszego filmu "Uncharted"?
 4. Co może być fabułą nowego filmu "Uncharted"?
 5. Dlaczego fani serii "Uncharted" czekają na nową grę?

Geneza i premiera

Pierwszy film Uncharted, zaplanowany na szczyt pandemii, po wielu opóźnieniach ostatecznie ukazał się w 2022 roku. Pomimo mieszanych opinii krytyków, film przyciągnął widzów do kin i osiągnął sukces kasowy, co naturalnie zrodziło oczekiwania na kontynuację. Film opowiadał historię początków znajomości Nathana Drake'a i Victora "Sully'ego" Sullivana, granych przez Toma Hollanda i Marka Wahlberga (1).

Obsada i fabuła

Choć na razie wiadomo niewiele o fabule nowego filmu, można przypuszczać, że Holland i Wahlberg powrócą w swoich rolach. Pierwszy film kończył się nawiązaniem do gry "Uncharted: Drake’s Fortune", która śledzi losy Nate’a i Sully’ego w poszukiwaniu skarbu Sir Francisa Drake’a. Kontynuacja może podążać śladami gier, co wydaje się naturalnym kierunkiem rozwoju fabuły.

Możliwe wprowadzenie Eleny Fisher

Jeśli nowy film będzie adaptacją pierwszej gry, prawdopodobnie zobaczymy również Elenę Fisher, dziennikarkę i późniejszą żonę Nate’a. Jej postać, znana z dynamicznego związku z Nathanem, mogłaby dodać filmowi świeżości i głębi, której brakowało w pierwszej części.

Cisza w świecie gier

Po wydaniu "Uncharted 4: A Thief’s End" w 2016 roku, seria nie doczekała się wielu kontynuacji. Jedynym wyjątkiem było "Uncharted: The Lost Legacy" z 2017 roku, które początkowo miało być rozszerzeniem "A Thief’s End". W związku z tym, że od ostatniej gry minęło już siedem lat, fani oczekują nie tylko kolejnego filmu, ale także nowej gry z serii.

Oczekiwania fanów

Wielu fanów czeka na nowe przygody Nathana Drake’a w formie gry wideo, co podkreśla ich tęsknotę za interaktywnym doświadczeniem, które oferuje seria Uncharted. Mimo to, nowy film może okazać się interesującym dodatkiem do uniwersum, jeśli tylko będzie wiernie oddawał ducha gier i rozwijał historię ulubionych bohaterów.

Produkcja nowego filmu Uncharted z pewnością wzbudza emocje wśród fanów serii. Chociaż wielu z nich czeka na nową grę, filmowa adaptacja może dostarczyć wiele emocji i rozwinięcia historii znanych z gier. Czy nowy film zaspokoi oczekiwania fanów i przyniesie kolejną falę popularności serii? Czas pokaże.

Przypisy:

(1) Mark Wahlberg to amerykański aktor, producent filmowy i były raper, znany również jako Marky Mark z początków swojej kariery muzycznej. Urodził się 5 czerwca 1971 roku w Bostonie, w stanie Massachusetts, USA. Wahlberg jest jednym z dziewięciorga dzieci w swojej rodzinie, a jego młodszy brat, Donnie Wahlberg, jest również znanym aktorem i byłym członkiem boysbandu New Kids on the Block.

Mark Wahlberg zyskał sławę w latach 90. jako lider grupy muzycznej Marky Mark and the Funky Bunch, z którą wydał dwa albumy. Jego przejście do aktorstwa było stopniowe, a jego pierwsze większe role filmowe to m.in. występy w filmach "Fear" (Strach) i "Boogie Nights" (Wieczory w Hollywood). Z czasem Wahlberg ugruntował swoją pozycję jako jeden z czołowych aktorów Hollywood, występując w wielu znaczących produkcjach, takich jak:

 • "The Perfect Storm" (Doskonała burza)
 • "Planet of the Apes" (Planeta małp)
 • "The Italian Job" (Włoska robota)
 • "The Departed" (Infiltracja), za którą otrzymał nominację do Oscara za najlepszego aktora drugoplanowego
 • "Ted" oraz "Ted 2"
 • "Transformers: Age of Extinction" (Transformers: Wiek zagłady)

Źródło: Kotaku