niedziela, 30 lipiec 2023 06:09

Pomoc: Cieknąca woda spod ekspresu Siemens Wyróżniony

Cieknąca woda spod ekspresu Siemens Cieknąca woda spod ekspresu Siemens

Od jakiegoś czasu posiadam ekspres do kawy Siemens. Oprócz pysznego napoju i poczucia luksusu, często występują jednak w nim usterki. Nie wspomnę już o częstym czyszczeniu, odkamienianiu, dosypywaniu kawy, dolewaniu wody itp, ale to oczywiste przy chęci wygody kawowej. Niestety od jakiegoś czasu pod ekspresem zaczęła się gromadzić woda. Jakiś czas temu miałem podobny problem i musiałem wymienić cały pojemnik na wodę - to pomogło w pozbyciu sie wycieku. Teraz jednak ten trop zawiódł - po odstawieniu pojemnika na blat kuchni nie było plamy wody. Problem okazał się inny. Zobaczmy jakie są najczęstsze przyczyny cieknącej spod ekspresu wody.

 

Problemy z pompą wody w ekspresie Siemens

Wycieki mogą wynikać z problemów z pompą, która dostarcza wodę do ekspresu. W takim przypadku może być konieczna naprawa lub wymiana pompy.

Nieszczelność po ekstrakcji kawy do ekspresu

Podczas procesu ekstrakcji kawy, woda może zalać się na spód ekspresu zamiast poprawnie przepływać przez filiżankę lub dzbanek. Sprawdź, czy elementy ekstrakcyjne są prawidłowo zainstalowane i nie ma w nich uszkodzeń.

Zbyt dużo wody w plastikowym zbiorniku Siemens

Jeśli ekspres ma zbyt dużo wody w zbiorniku, może spowodować przelewanie się wody podczas procesu ekstrakcji. Upewnij się, że nie przekraczasz maksymalnego poziomu wody w zbiorniku.

Uszkodzony przewód lub wąż urządzenia Siemens

Jeśli przewód doprowadzający wodę do ekspresu lub wąż jest uszkodzony, może powodować wycieki. Sprawdź, czy nie ma widocznych uszkodzeń i czy wszystkie elementy są prawidłowo zamocowane.

Uszkodzony zbiornik na wodę

Sprawdź, czy zbiornik na wodę jest prawidłowo umieszczony i nie ma w nim widocznych pęknięć lub uszkodzeń. Cieknąca woda może być spowodowana nieszczelnością w zbiorniku.

Uszkodzona uszczelka pod zbiornikiem na wodę

Ekspres może mieć uszczelkę lub pierścień uszczelniający, który odpowiada za zabezpieczenie przed wyciekiem wody. Jeśli uszczelka jest zużyta, uszkodzona lub źle zamocowana, może powodować cieknącą wodę.

Zatkany odpływ w ekspresie Siemens

Cieknąca woda może wynikać z zablokowanego odpływu lub tacki na wodę. Upewnij się, że odpływ nie jest zablokowany przez kawę, fusy lub inne zanieczyszczenia.

Na własnej skórze przekonałem się jak droga jest naprawa ekspresu do kawy Siemens i dlatego też postanowiłem działać sam. Po zdiagnozowaniu problemu, którym była uszczelka pod pojemnikiem wody postanowiłem sam ją wymienić. Znalezłem w internecie pasującą część. Zapłaciłem 31 zł plus 10 zł za wysyłkę i do roboty. Kilka minut dłubania i usterka naprawiona. Jakbym oddał ekspres do serwisu to zapewne za wymianę części wartej 40 zł, z usługą dałbym 200-300 zł...tak się cenią niestety. Jakiś czas temu miałem nieprzyjemność zapłacenia w serwisie blisko tysiąca złotych za wymianę części do ekspresu Siemens, którą później znalazłem w internecie za 550 zł. Warto samemu pogrzebać w sieci i nie dać się naciągnąć na duże kwoty za naprawę. Powodzenia!