środa, 12 czerwiec 2024 20:01

Arcane sezon 2

Kontynuacja pierwszego serialu z uniwersum LoL Kontynuacja pierwszego serialu z uniwersum LoL fot: materiały prasowe

11 czerwca Netflix zaprezentował pierwszy trailer wyczekiwanego drugiego sezonu Arcane. Trailer ogłosił, że będzie to finał animowanej adaptacji League of Legends od Riot Games. Chociaż to koniec Arcane, Riot ma jeszcze wiele planów na przyszłość.

  1. Kiedy zadebiutuje drugi sezon Arcane?
  2. Jakie wydarzenia rozpoczynają drugi sezon Arcane?
  3. Co zmieniło się w lojalności Vi w drugim sezonie?
  4. Jakie nowe projekty planuje Riot Games po zakończeniu Arcane?
  5. Kto jest odpowiedzialny za animację Arcane i czy współpraca będzie kontynuowana?

Drugi sezon Arcane

Drugi sezon Arcane zadebiutuje w listopadzie i podejmie wątek bezpośrednio po dramatycznym zakończeniu pierwszego sezonu, w którym Jinx wystrzeliła rakietę w kierunku rady Piltover. Sezon zapowiada intensywną bitwę między miastami Piltover i Zaun. Caitlyn formuje specjalny oddział strażników z misją schwytania Jinx. W skład oddziału wchodzi Vi, siostra Jinx, ubrana w mundur strażnika, co pokazuje zmianę jej lojalności.

Konfrontacja Jinx i Vi

W kulminacyjnej scenie traileru, Vi konfrontuje się z Jinx, nazywając ją Jinx, a nie jej pierwotnym imieniem, Powder. To pokazuje, że Vi nie widzi już możliwości odkupienia dla swojej siostry. Ponury ton zapowiedzi budzi niepokój o losy bohaterów w finale, który, według Elli Purnell, aktorki grającej Jinx, będzie "dewastujący".

Plany Riot na przyszłość

Chociaż Arcane kończy się na drugim sezonie, Riot Games nie zamierza zaprzestać adaptacji. Oficjalne konto Arcane na Twitterze opublikowało wiadomość od współtwórcy serialu i dyrektora kreatywnego Riot, Christiana Linke. Linke zapewnił fanów, że zespół zawsze miał na myśli konkretny koniec, więc historia Arcane nie będzie przyspieszana. Ponadto, ujawnił, że to dopiero początek większej podróży fabularnej, a Riot pracuje nad nowymi projektami filmowymi i telewizyjnymi, które skoncentrują się na innych postaciach z League of Legends. Partnerstwo z Fortiche (1), studiem animacji odpowiedzialnym za Arcane, będzie kontynuowane.

Choć koniec Arcane może być smutny dla fanów, Riot Games ma w zanadrzu wiele nowych projektów, które z pewnością przyciągną uwagę miłośników League of Legends. Czekamy na dalsze informacje i nowe historie, które przyniosą równie wiele emocji i wrażeń, jak Arcane.

Przypisy:

(1) Fortiche to francuskie studio produkcyjne specjalizujące się w animacji. Jest znane przede wszystkim z produkcji wysokiej jakości animacji CG (komputerowej grafiki 3D) i grafik ruchomych. Studio zdobyło międzynarodowe uznanie dzięki współpracy z Riot Games przy produkcji serialu animowanego "Arcane", który jest adaptacją popularnej gry "League of Legends".

Fortiche Production ma siedzibę w Paryżu, Francja, i znane jest z unikalnego, dynamicznego stylu wizualnego oraz skomplikowanych, detalistycznych scen animowanych, które zdobyły uznanie w branży. Oprócz pracy nad "Arcane", studio również współpracowało z Riot Games przy tworzeniu serii muzycznych filmów animowanych dla wirtualnych zespołów muzycznych związanych z "League of Legends", takich jak Pentakill i K/DA.

Źródło: Kotaku