środa, 26 październik 2022 16:24

Dres: Jak nosić? Wyróżniony

Jak nosić dres Jak nosić dres fot: pixabay

Dresy coraz bardziej wybijają się w modzie. Okazuje się bowiem, że idealnie nadają się nie tylko na treningi czy chodzenie po domu. Są także idealne na co dzień. Co warto zatem o nich wiedzieć?

 

Moda a dresy

W ostatnim czasie dresy stały się szczególnie popularne. Z jednej strony ze względów modowych, a z drugiej – ze względu na zdrowy styl życia. Coraz więcej osób pragnie być fit, dlatego dbanie o swoją kondycję i regularne uprawianie sportu jest niemalże konieczne.

Jak nosić dres?

Chociaż może nie być to trudnym zagadnieniem, to w praktyce okazuje się, że nie zawsze wiemy, jak to wszystko ze sobą łączyć. Dlatego dzisiaj w tym pomożemy.

Z koszulą

Do koszuli najlepiej wybierać dresy odzieżowe, których krój jest zbliżony do rurek. Wtedy można osiągnąć najlepszy efekt smart casual.

A inne spodnie

Obecnie sklepy mają do zaoferowania różnego typu dresy, które wyglądem przypominają rurki czy jeansy. Nie brakuje wygodnych i elastycznych modeli, a także takich bardziej eleganckich, które mogą zastąpić spodnie garniturowe.

Z bluzką

Wiele zależy od tylu dresu. Do ortalionowych najlepiej pasują sportowe bluzki bawełniane, a do dzianiny i weluru pasuje bluzka w bardziej eleganckim stylu, a tym też koszula.

Z kurtką

Najlepiej postawić na kurtkę sportową z kapturem albo typu bomber. Jeśli zależy nam na stylu casualowym, to o wiele lepiej sprawdzi się skórzana kurtka lub trencz o sportowym fasonie

Z torebką

Najlepiej sprawdza się torebka sportowa – w przypadku wyjścia na siłownię. Za to na spacer dobrze sprawdzi się torebka listonoszka lub plecaczek.

Z butami

Do bieganie oczywiście sportowe, ale na spacer czy wyjście na miasto… to zależy od stylu spodni dresowych. Przykładowo do joggerów i jegginców może pasować dosłownie każde obuwie od trampek po szpilki.

Dres a subkultura

Chociaż jeszcze do niedawna dres kojarzył nam się z dresiarzami o niezbyt pozytywnej opinii publicznej, to obecnie wiele osób w nich chadza. Przydają się zarówno w domu lub podczas treningów na zewnątrz i na siłowni. Są odpowiednie dla dorosłych i dzieci

Podsumowanie

Dres może stać się elementem naszej garderoby. Możemy z niego korzystać podczas codziennych treningów, jak i podczas codziennego spaceru i w domu. Dlatego warto wybrać odpowiedni model dla siebie.