poniedziałek, 05 luty 2024 15:04

Radosław Sikorski: Jak Putin przygotowywał się do wojny z Ukrainą?

przygotowania Putina do wojny z Ukrainą przygotowania Putina do wojny z Ukrainą fot. pixabay

W świetle obecnej sytuacji na Ukrainie, minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski udzielił ważnych informacji dotyczących działań Władimira Putina. W rozmowie z Newsweekiem minister podkreślił systematyczne przygotowania Rosji do konfliktu, w tym budowę Nord Stream i gromadzenie złota. Ponadto, zaznaczył, że w niektórych europejskich krajach pojawiła się gotowość do wojny z Rosją.

 

Wywiad ministra spraw zagranicznych z Newsweekiem

Minister Sikorski zaznaczył, że w Niemczech, Szwecji i innych krajach europejskich zauważalna jest zmiana języka polityki. Mówi się otwarcie o gotowości do wojny, co jeszcze niedawno byłoby nieakceptowalne w polityce. Ta zmiana retoryki jest efektem rosnącego zagrożenia ze strony Rosji i jej agresywnej napaści na Ukrainę. Sikorski zaznaczył, że Putin już od około 15 lat prowadzi wojnę informacyjną i hybrydową przeciwko zachodowi. Jednakże, według ministra, zachód nie zdawał sobie z tego sprawy. Putin systematycznie przygotowywał się do ewentualnego konfliktu, co widoczne było w działaniach takich jak budowa Nord Stream, gromadzenie zapasów złota oraz przemieszczanie aktywów banku centralnego.

Przygotowania Putina do wojny

Minister Sikorski zauważył, że w państwach zachodnich dochodzi do zmiany świadomości w kwestii Ukrainy. O ile wcześniej mocarstwowość Rosji była niekwestionowana, a niepodległość Ukrainy traktowana warunkowo, to obecnie europejskie elity akceptują niepodległość Ukrainy. Sikorski podkreślił, że Ukraina, podobnie jak Polska po 20 latach II RP, stała się integralną częścią światowego porządku. Minister Radosław Sikorski ukazał złożoność sytuacji geopolitycznej, rzucając światło na przygotowania Rosji do konfliktu i zmieniającą się postawę Zachodu wobec Ukrainy. Jego słowa rzucają nowe światło na wydarzenia na Ukrainie i determinację społeczności międzynarodowej wobec rosyjskiej agresji.

Radosław Sikorski wyeksponował kluczowe elementy przygotowań Rosji do konfliktu oraz ewolucję postawy Zachodu wobec Ukrainy. Jego słowa rzucają nowe światło na wydarzenia na Ukrainie, podkreślając determinację społeczności międzynarodowej wobec rosyjskiej agresji. Pytanie o gotowość do wojny staje się istotnym tematem, a świadomość rosnącego zagrożenia zmusza do refleksji nad bezpieczeństwem globalnym.

Źródło: Money.pl, Ego - Man