środa, 07 czerwiec 2023 07:00

Blizzard: Długo oczekiwana premiera gry Diablo IV nadeszła Wyróżniony

Premiera Diablo IV Premiera Diablo IV fot: Materiały prasowe

Czwarta odsłona kultowej gry Diablo jest już dostępna od 6 czerwca 2023. Jak się okazuje spełnia ona oczekiwania graczy, którzy niecierpliwie czekali na jej premierę. Diablo IV, król gatunku hack'n'slash, powrócił z przytupem i zapewnia niezapomniane doznania w mrocznym świecie Sanktuarium. Po latach oczekiwań, Blizzard wreszcie dostarcza graczom wyczekiwanej produkcji, która czerpie inspirację z kultowej drugiej części, jednocześnie wzbogacając ją nowymi elementami.

Czy Diablo IV jest w stanie sprostać wysokim oczekiwaniom fanów i stanąć na podium gier hack'n'slash? Przyjrzyjmy się bliżej tej epickiej przygodzie, która już teraz wciąga miliony graczy w świat Wiecznego Konfliktu między Niebiosami a Płonącymi Piekłami.

Fabuła Diablo IV

Fabuła Diablo IV rozgrywa się po wydarzeniach z trzeciej części. Przenosimy się do Sanktuarium, które jest polem bitwy między Królestwem Niebios a Płonącymi Piekłami, a nowym wrogiem, z którym musimy się zmierzyć, jest Lilith. Cała akcja skupia się na skomplikowanych relacjach między Lilith a Inariusem, twórcami Sanktuarium.

11 lat od premiery

Po premierze Diablo III minęło 11 lat, a fani serii, szczególnie ci, którzy dorastali grając w drugą część, mieli nadzieję, że Blizzard spełni ich oczekiwania. Twórcy nie mieli marginesu błędu, musieli stworzyć produkt bliski ideałowi. Mimo pewnych niedociągnięć, Blizzard wykazał się dbałością o odbudowanie zaufania graczy.

Powrót Diablo IV do starej fabuły

Diablo IV powraca do klimatu kultowej drugiej części, porzucając pewne elementy kontrowersyjne z trzeciej. Fabuła jest ponura i wciągająca, co nie jest często spotykane w grach tego typu. Rozbudowane postacie, które są wiarygodne i mają własne obawy i pragnienia, są jednym z największych atutów gry. Nie można być pewnym intencji danej postaci, co tylko podkręca napięcie i atmosferę intrygi. Ścieżka dźwiękowa i polski dubbing są świetne, co dodaje wartości produkcji.

Grafika w Diablo IV

Grafika gry jest spójna i dobrze przemyślana, a światy, przez które przemierzamy, są piękne i różnorodne, utrzymane w mrocznym, gotyckim klimacie. Jednak niektórych może zrazić duży nacisk ze strony Blizzarda na grę w zespołach, co może być frustrujące dla graczy solowych. Warto również zauważyć pewną powtarzalność dungeonów, co po pewnym czasie może się znudzić.

Diablo IV to udana produkcja, w której Blizzard wziął pod uwagę opinie graczy. Serwery wytrzymały trudności początkowego obłożenia, a firma powstrzymała się od wprowadzania pay-to-win. Dla fanów serii Diablo IV to nostalgiczny powrót do lat dzieciństwa, a dla innych to świetna okazja, aby zrozumieć fenomen gier hack'n'slash. Czwarta część zgłasza swoje aspiracje w walce o tron w tej kategorii.