środa, 15 marzec 2023 12:42

RPG: 10 gier, które każdy powinien znać Wyróżniony

gry RPG gry RPG pixabay

Nie sposób wymienić wszystkich wartościowych gier RPG, ale można sięgnąć po kilka najciekawszych tytułów, a później dalej odkrywać niezwykłe historie przedstawione w innych produkcjach. Co powinien znać każdy fan gier RPG?

Najlepsze gry RPG

Dobrze zaprojektowane gry RPG oferują nie tylko interesujący rozwój postaci i ciekawe mechaniki, ale przede wszystkim niezapomnianą historię, która skutecznie wciągnie gracza na dziesiątki (a nawet setki) godzin doskonałej zabawy.

Poniżej znajduje się lista 10 tytułów, które będą doskonałym wstępem do świata gier RPG. Chociaż lista jest znacznie dłuższa, to wskazane tytuły zapewnią doskonały początek niekończącej się przygody.

Wiedźmin 3: Dziki Gon

Jedna z najpopularniejszych gier RPG, która wciąż cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem graczy. Rewelacyjne dialogi, błyskotliwe żarty, cyniczny Geralt i piękne czarodziejki. Wszystko to otoczone magią, potworami i spiskami, których sieci próbuje rozplątać główny bohater.

Otwarty świat pozwala na niczym nieskrępowaną wędrówkę po starannie zaprojektowanych lokacjach przesiąkniętych słowiańskim klimatem. Trudne moralnie wybory i charyzmatyczni bohaterowie sprawiają, że gracz emocjonalnie wciąga się w rozgrywkę.

Chociaż trzecia część serii Wiedźmin jest najlepiej dopracowaną i najbardziej klimatyczną odsłoną, to warto zainteresować się całością i przejść ją chronologicznie.

Baldur's Gate 2: Cienie Amn

Baldur's Gate jest wyjątkową grą w rzucie izometrycznym, która skradła serca graczy na całym świecie. W Polsce zajmuje miejsca w szczególnym miejscu w sercu fanów serii. Chociaż wszystkie części cyklu są wyjątkowe i gwarantują wiele godzin rozrywki, to Cienie Amn są coraz chętniej ogrywane przez graczy.

To właśnie z tej serii pochodzi ponadczasowy tekst "Przed wyruszeniem w drogę należy zebrać drużynę", który można usłyszeć na niemal każdym konwencie fantasy i w trakcie wielu rozgrywek multiplayer.

The Elder Scrolls 5: Skyrim

W tym wyjątkowym RPG gracz może być kimkolwiek zechce i ma całkowitą swobodę wyboru. Losy bohatera zależą od podejmowanych przez niego decyzji, a fabuła jest jedynie tłem dla tworzenia historii postaci.

Skyrim oferuje piękne widoki, ciekawą rozgrywkę i klimat rodem z Wikingów. Niezrównana ścieżka dźwiękowa dodatkowo podkreśla wszystkie atuty gry, a piosenka Dragonborn lecącą z głośników gwarantuje powstanie ciarek.

Planescape: Torment

Wspaniały humor, mroczny klimat i nietuzinkowi bohaterowie tworzą atmosferę, od której ciężko jest się oderwać. Chociaż gra bazuje na mechanice Dungeons & Dragons, to prezentuje świetną fabułę i niepowtarzalny świat, który trzeba zobaczyć. Planescape: Torment jest niezapomnianym doświadczeniem i każdy fan gier RPG powinien zapoznać się z tytułem.

Fallout 2

Postapokaliptyczny świat został przedstawiony w niepowtarzalny sposób, a przemierzanie pustkowi nigdy nie było tak emocjonujące. Konstrukcja świata i fabuła z subtelnymi elementami humoru w połączeniu z wyjątkowym rozwojem postaci sprawiają, że Fallout 2 jest pozycją obowiązkową na liście każdego gracza.

Star Wars: Knights of the Old Republic

Gry RPG oferują niezrównane bogactwo możliwości, czego dowodem jest Star Wars. Któż by nie chciał przemierzać bezkresu Wszechświata i wstąpić do zakonu Jedi? Tutaj wszystko jest możliwe, a rozległy świat i wspaniale opracowana fabuła spełnią wszystkie marzenia fanów Gwiezdnych Wojen.

Persona 4

Oryginalna gra RPG, która utrzymana jest w charakterystycznej dla Japonii stylistyce. Gracz steruje młodym uczniem szkoły w Inabie, który wiedzie normalne życie i ma uczestniczyć na zajęcia oraz nawiązywać relacje z rówieśnikami. Jednocześnie prowadzi alternatywne życie w lustrzanym świecie, gdzie walczy z bezlitosnymi Cieniami i prowadzi swoją drużynę do zwycięstwa.

Mass Effect

Niezrównana trylogia, w której gracz ma ocalić nie tylko ludzkość, ale cały Wszechświat przed potężnymi Żniwiarzami. Mistrzowsko poprowadzona fabuła, liczne wątki romantyczne, rozbudowana mechanika i pięknie ukazane rozterki bohaterów sprawiają, że obok Mass Effect nie można przejść obojętnie.

Cyberpunk 2077

Tytuł, o którym w ostatnim czasie było głośno. W dodatku niekoniecznie w pozytywnym sensie. Mimo początkowych niepowodzeń i gniewu wzbudzonego w fanach, Cyberpunk 2077 zdołał podbić serca graczy. Liczne łatki naprawiające początkowe bugi sprawiły, że znacznie łatwiej jest poczuć uzależniający klimat Night City i cieszyć się pełną swobodą ruchów.

Elden Ring

Rewelacyjna gra o niezwykle wysokim poziomie trudności. [b]Nad fabułą pracował sam George R. R. Martin, twórca bestsellerowej Pieśni Lodu i Ognia, na podstawie której powstał serial Gra o Tron. Rozbudowany otwarty świat, piękne lokacje i niezrównana historia sprawiają, że można w grze Elden Ring znaleźć wszystko, co jest istotne w fantastyce i produkcjach RPG.