środa, 15 marzec 2023 13:16

Gry na PC dla dziewczyn: Lista 9 najciekawszych tytułów Wyróżniony

gry dla dziewczyn gry dla dziewczyn pixabay

Nie jest tajemnicą, że wiele dziewczyn uwielbia gry komputerowe, ale wybór tytułów dla dzieci i nastolatek nie jest prosty. Na jakie produkcje dobrze jest zwrócić uwagę i co może okazać się strzałem w dziesiątkę?

Gry dla dziewczyn

Dziewczyny zazwyczaj wolą spokojniejsze gry, w których jest mniej przemocy i skomplikowanych mechanik, a więcej zabawy. Nie jest to oczywiście regułą, dlatego w poniższym zestawieniu uwzględnione zostały produkcje różnego typu. Ich wybór opiera się na recenzjach i opiniach użytkowników.
Na liście znajdują się produkcje, które zachwycą fanki gier zręcznościowych, symulatorów i spokojnego rozwoju wirtualnego świata. Poniższe zestawienie można traktować jako pomoc w wybraniu gry na prezent dla dziewczyny, a także wprowadzenie do cyfrowej rozrywki.

Najlepsze gry dla dziewczyny

Dziewczyny najczęściej wybierają gry, w których sceneria utrzymana jest w wesołej tonacji, a sama gra jest pozbawiona przemocy. Nastolatki zazwyczaj mają bardziej rozbudowane wymagania, ale dla nich również znajdą się idealne tytuły na poniższej liście.

Stardew Valley

Przyjemna sandboksowa gra RPG, w której zadaniem gracza jest wcielenie się w farmera i rozbudowanie gospodarstwa, aby przynosiło jak największe zyski. Czas porzucić nudną pracę w korporacji i zająć się farmą otrzymaną w spadku. Zadanie nie będzie jednak proste, ale z pewnością warto podjąć wyzwanie.

Cuphead

Gra charakteryzuje się dość wysokim poziomem trudności. Jest to połączenie strzelanki i platformówki 2D. Historia opowiada o dwóch braciach, którzy mają dobrą passę w kasynie należącym do diabła. Właściciel postanawia postawić wyjątkowo interesujący zakład. Jeśli wygrają kolejny rzut kości, to całe złoto kasyna będzie należeć do nich. W przeciwnym razie diabeł przygarnie ich dusze.

Bracia przegrywają, ale mają ostatnią szansę na ratunek. Muszą jedynie ruszyć w wyprawę, podczas której odzyskają dusze pozostałych dłużników przebiegłego diabła. Każdy kolejny przeciwnik jest coraz większym wyzwaniem, a zadanie okazuje się niezwykle wymagające.

LEGO Worlds

Niezwykle przyjemna gra, w której gracz dostaje do swojej dyspozycji szereg narzędzi do kształtowania terenu i budowania konstrukcji z klocków LEGO. Świat gry jest ogromny, a gracze mogą swobodnie tworzyć kolejne lokacje, podziemia, zamki, miasta czy wioski. Dużą zaletą gry jest również kreowanie własnych ludzików LEGO.

Interesującym rozwiązaniem jest możliwość podróży po wirtualnym świecie na pokładzie samolotów czy poduszkowców, a także koni, strusi i smoków. To oczywiście nie koniec, ponieważ gracz może tworzyć również własne środki transportu.

Podczas przemierzania uniwersum LEGO można liczyć na wiele sekretów i znajdziek, ale również należy uważać na wrogie postacie, których zwalczenie wymaga broni (ją oczywiście również można samodzielnie zbudować).

No Man's Sky

Rozgrywka toczy się w ogromnej galaktyce, a gracz wciela się w odkrywcę. Zabawa rozpoczyna się na losowo wybranej planecie, a głównym zadaniem jest dotarcie do centrum galaktyki i odkrycie jej sekretów. Podczas zabawy pojawiają się również inne, poboczne zadania do wykonania.

W tej grze science fiction można swobodnie przechodzić pomiędzy trybem trzecioosobowym i pierwszoosobowym, a otwarty świat można dowolnie eksplorować.

Dużą część zabawy stanowi rozbudowany system craftingu, pozwalający na tworzenie zaawansowanego sprzętu i różnorodnych technologii. Surowce zdobywa się podczas eksploracji kolejnych planet.

Podczas rozgrywki warto pamiętać, że galaktyka zamieszkała jest przez różnorodne formy życia. Niektóre z nich są agresywne i trzeba się przed nimi bronić. Jednak samodzielne zaatakowanie neutralnych lub pokojowo nastawionych istot lepiej jest przemyśleć, ponieważ potężni Strażnicy strzegą równowagi. Dodatkowo stworzenie sobie wrogów może skutkować pogorszeniem stosunków z ich sojusznikami.

Sonic Mania

Klasyczna platformówka 2D, w której gracz steruje trzema postaciami. Są to Sonic, Tails i Knuckles. Celem zabawy jest przemierzanie kolejnych poziomów, unikanie pułapek, walka z przeciwnikami i odnajdywanie sekretów umieszczonych na mapach.

Worms: Armageddon

Kultowa gra turowa, w której gracz steruje drużyną bojowych dżdżownic. Jedynym celem jest całkowite wyeliminowanie wrogiej formacji. W tym celu można używać niezwykle szerokiego wachlarza broni, takich jak wyrzutnia rakiet, granat, shot gun czy pistolet. Nie brakuje także bardziej zwariowanego arsenału (Zwariowany Bizon, Święty Granat Ręczny, Super Owca czy Osiołek).

Gra jest przesycona humorem i potrafi wciągnąć na naprawdę długie godziny. Rozgrywki można toczyć w trybie singleplayer (przeciwko komputerowi) lub w trybie multiplayer (rozgrywka sieciowa lub wspólny ekran).

Fez

Przyjemna gra zręcznościowa 2.5D, w której gracz steruje dwuwymiarowym ludzikiem, Gomezem. Jego zadaniem jest odkrycie nowych światów w trzecim wymiarze i oswojenie się z nowymi możliwościami.

Podczas rozgrywki skacze się po różnych platformach i poznaje sekrety, a żywe kolory i proste animacje przywodzą na myśl kultowe gry z lat 90. Gra wymaga rozwiniętego zmysłu przestrzennego i działania na wielu płaszczyznach, pomimo że całość ukazana jest w formie dwuwymiarowej.

Minecraft

Jedna z najpopularniejszych gier na świecie. Skupia się na rozwiniętym systemie craftingu, jednak gracz może tworzyć nie tylko przedmioty, ale również cale budynki, miasta, a nawet światy. Wszystko złożone jest z charakterystycznych dla Minecrafta bloków.

Swoboda gracza nie jest w żaden sposób ograniczona. Wydobywane surowce można przerabiać, łączyć i modyfikować, aby stworzyć potrzebne do budowy materiały. Jest to znakomity sposób trenowania kreatywności, a także pobudzenia wyobraźni.

Ori and the Blind Forest: Definitive Edition

Przepiękna dwuwymiarowa platformówka z elementami RPG. Gra została ciepło przyjęta na całym świecie i nic w tym dziwnego. Sympatyczny główny bohater wyrusza w pełną przygód podróż, której celem jest odkrycie prawdy o sobie i otaczającym go świecie.

Na mapach znajdują się duże ilości sekretów w postaci skarbów, przejść, niespodzianek i skrótów. Istotnym elementem jest rozbudowane drzewko umiejętności. Część z nich jest niezbędna do otworzenia konkretnych lokacji.