wtorek, 02 sierpień 2022 10:44

Next-genowe gry 2022: Tytuły z najlepszą grafiką Wyróżniony

Gry 2022 z najlepsza grafiką Gry 2022 z najlepsza grafiką

Gry komputerowe nie ograniczają się do ładnych widoków i realistycznej grafiki. Jeśli jednak warstwa wizualna zostanie dobrze połączona z fabułą i mechaniką, to powstanie prawdziwa perła gamingowa. Tak właśnie zapowiadają się produkcje z poniższej listy.

 Zbliża się dopiero połowa roku, a kolejne miesiące będą ekscytujące dla każdego gracza. Nadchodzące gry zachwycą nie tylko szokująco realistyczną grafiką, którą pomylić można z filmem kinowym granym przez żywych aktorów, to jeszcze zaoferują niepowtarzalny klimat i wciągającą fabułę. Na jakie produkcje warto zwrócić szczególną uwagę? O tym poniżej.

God of War: Ragnarok

Akcja rozgrywać się będzie kilka lat po wydarzeniach znanych z God of War, a gracze będą mogli wcielić się w Kratosa. Głównym wątkiem fabularnym będzie wojna bogów z olbrzymami, która w mitologii nordyckiej nazywana jest właśnie Ragnarokiem.

Sama grafika sprawia niesamowite wrażenie i łatwo pomylić ją z pełnometrażowym filmem. Podczas rozgrywki wyraźnie widoczne są wszystkie zadrapania postaci, a nawet pojedyncze włosy. Równie doskonale prezentują się szczegółowo zaprojektowane stroje, krajobrazy i miasta.

Tytuł dostępny będzie na konsole PlayStation 4 oraz PlayStation 5 i w najbliższym czasie nie trafi na inne urządzenia.

Forspoken

Gracz wcieli się w młodą kobietę, która wiedzie spokojne życie we współczesnym Nowym Jorku. Jednak monotonnia szybko zostanie przełamana, a bohaterka trafi do magicznej krainy. Jednocześnie odkryje, że w wyniku przejścia zyskała interesujące umiejętności, które mogą pozwolić jej przetrwać w Anthii i wrócić do swojego domu.

Rozgrywka jest bardzo dynamiczna i zachęca do eksploracji otwartego świata z pomocą połączenia magii i parkouru. Krajobrazy wprawiają w osłupienie i z pewnością niejednokrotnie przykują uwagę gracza, który będzie mógł się cieszyć grą na konsolach Sony. Tym razem produkcja została zapowiedziana jedynie na PlayStation 5.

The Lord of The Rings: Gollum

Produkcja wiernie trzymająca się popularnej serii autorstwa J. R. R. Tolkiena. Gracze będą mogli wcielić się w Golluma, który został okradziony przez pewnego hobbita. Wyruszy w poszukiwaniu swojego Skarbu, a po drodze napotka wiele niebezpieczeństw.

Gra polega głównie na skradaniu, wspinaczce i unikaniu konfrontacji z bezwzględnymi orkami. Genialna grafika umożliwia wyruszyć do mrocznych rejonów Śródziemia i podziwiać klimatyczne lokacje znane z Władcy Pierścieni. Tytułem będzie można cieszyć się nie tylko na konsolach PlayStation 4 oraz Playstation 5, ale również na PC, choć komputer będzie musiał być z wyższej półki.

Manor Lords

Interesujący projekt studia Slavic Magic, którego zespół składa się z jednej osoby. Ambitny Polak stworzył wierną historii grę, w której gracz będzie mógł rozwijać swoją osadę, podbijać obce lądy i prowadzić swoją armię do zwycięstwa.

Gra w znacznej mierze stawia na realizm, w związku z czym pory roku czy pogoda mają ogromne znaczenie w niemal każdej kwestii. Budynki również można rozmieszczać dowolnie, a nie zgodnie z siatką znaną z większości city builderów. Trzeba jedynie dostosować się do ukształtowania terenu. Manor Lords trafi jedynie na PC, a w 2022 pojawi się w wersji wczesnego dostępu. Oficjalna premiera planowana jest dopiero na 2024 rok.

 

Stray

Tytuł, w którym zakochają się miłośnicy kotów i klimatów cyberpunkowych. Główny bohater jest nietypową postacią, ponieważ jest właśnie kotem. Zwyczajnym kotem. Dachowcem dokładniej mówiąc. Zadaniem gracza jest sterować zwierzakiem w taki sposób, aby unikać konfrontacji i niebezpieczeństw, eksplorować świat pełen robotów i neonów, a następnie odnaleźć swój dom. Istnieją bogate możliwości interakcji z otoczeniem, a całość zachwyca bogactwem barw, świateł i wizją przyszłości.

Hogwarts Legacy

Kto by nie chciał samodzielnie odkryć sekretów Szkoły Magii i Czarodziejstwa? Teraz pojawia się ku temu okazja. Chociaż sowa z listem zabłądziła gdzieś po drodze i dociera do swoich adresatów dopiero w 2022 roku, to z pewnością warto było czekać. Hogwart został odwzorowany z najmniejszymi detalami, a ruchome schody, obrazy, duchy, czy Wielka Sala sprawiają w czysty zachwyt.

Animacja jest wyjątkowo płynna, a grafika magicznie realistyczna. Kontrowersje wzbudził fakt, że akcja rozgrywać się będzie setki lat przed wydarzeniami znanymi z serii o Harry'm Potterze, w związku z czym nie napotka się na drodze bohaterów sagi. Ma to jednak swoje niewątpliwe zalety, jak chociażby powiew świeżości i całkowicie oryginalna historia, którą kreować będzie gracz. Dobrą wiadomością jest również fakt, że tytułem będą mogli cieszyć się posiadacze niemal każdej konsoli: Xbox One, Xbox Series X, PC, PlayStation 4, PlayStation 5, a nawet Nintendo Switch.

 

Recenzja Gears 5

Gry z najlepszą grafiką

Gry apokaliptyczne

Najlepsze kreatory postaci