wtorek, 02 sierpień 2022 10:20

Kreatory postaci: Zobacz najciekawsze Wyróżniony

Najciekawsze kreatory postaci w grach Najciekawsze kreatory postaci w grach

Fani papierowego RPG oraz późniejszych produkcji komputerowych zazwyczaj uwielbiają tworzyć własnych bohaterów, aby następnie się w nich wcielić i przemierzać fantastyczne światy. Jakie gry oferują najlepsze kreatory postaci?

 

Kreatory postaci w grach wideo

Początkowo tworzenie postaci było dość proste. Umożliwiało ustawienie podstawowych parametrów oraz ogólnego wyglądu. Z czasem system ten zaczął się rozrastać, a kreatory oferowały coraz większe możliwości. Teraz umożliwiają nie tylko ustawianie statystyk, historii, wyglądu i atrybutów postaci, ale również cech jej charakteru.

Wybory dokonane na tym etapie mają znaczący wpływ na przebieg rozgrywki. Nie tylko pod kątem mechanicznym, ale również fabularnym. Poniżej znajduje się lista gier z najciekawszymi kreatorami postaci.

Elden Ring

Świeża produkcja z 2022 roku. Kreator w tej popularnej grze RPG skupia się na wyglądzie postaci. Dzięki temu możliwe jest tworzenie realistycznych bohaterów (wzorowanych na postaciach filmowych czy nawet celebrytach), a także istot z najmroczniejszych zakamarków umysłu. W tym kreatorze jedynym ograniczeniem jest wyobraźnia gracza.

Final Fantasy XIV

To słynne MMORPG wciąga na setki godzin doskonałej zabawy. Biorąc to pod uwagę, warto zadbać, aby gracz dobrze czuł się ze swoim awatarem. Pomocne w osiągnięciu celu jest zastosowanie niezwykle rozbudowanego kreatora postaci. Dodatkową zaletą jest fakt, że w grze występują różnorodne rasy, a każdą z nich można personalizować na odmienne sposoby.

Seria The Sims

Uchodzący za jeden z najciekawszych kreatorów postaci. Nie dość, że można tu zrobić niemal wszystko z wyglądem postaci (choć grafika wciąż pozostaje typowo bajkowa), to kreator umożliwia także ingerowanie w zachowania i charakter tworzonych bohaterów.

Black Desert Online

Tytuł, który pozwala na wyjątkowo szczegółowe zaprojektowanie postaci. Pomagają w tym niezliczone suwaki, które określają nie tylko kształt i rozmiary twarzy oraz ciała, ale także sposób układania się włosów czy oryginalnych strojów. W tej produkcji samo tworzenie bohatera może wciągnąć na długie godziny.

Lost Ark

Koreańska gra, która zyskała ogromną popularność. Kreator postaci jest zaskakująco rozbudowany jak na produkcję ukazującą rozgrywkę w rzucie izometrycznym. Chociaż podczas gry nie widać szczegółów postaci, a jedynie jej ogólny zarys i ubrania, to producenci tego MMORPG włożyli ogrom wysiłku w stworzenie idealnego kreatora.

Biomutant

Kreator postaci zawarty w tej grze wprost zachwyca. Daje ogrom oryginalnych możliwości. Tym bardziej, że gracz tworzy futrzanego bohatera, będącego mutantem zamieszkującym postapokaliptyczny świat.

Seria Fallout

Chociaż w tym kreatorze postaci nie ma zbyt licznych możliwości wizualnych, to całość skupia się na statystykach i charakterze bohatera. Dzięki temu można zanurzyć się w postapokaliptycznym świecie ogarniętym wojną i zniszczeniem. Nie ma nic lepszego niż możliwość wczucia się w odgrywaną rolę.

Cyberpunk 2077

Ta głośna produkcja od polskiego studia również charakteryzuje się bogatym kreatorem postaci. Pozwala zmieniać najdrobniejsze szczegóły wyglądu ludzkiego ciała, co w pewnym momencie było uznane za mocno kontrowersyjne posunięcie. Produkcja nie stawia niemal żadnych limitów. Niestety przez to, że rozgrywka toczy się w perspektywie pierwszoosobowej, to rzadko można oglądać swojego bohatera.

Seria Mass Effect

Podobnie jak w przypadku Fallouta, tutaj również wygląd bohatera modyfikowany jest w dość ograniczony sposób. Piękno kreatora w tej produkcji polega na licznych niuansach, cechach charakteru i osobowości, która drastycznie wpływa na fabułę gry oraz możliwości jej przejścia.

Dragon Age: Inquisition

Sytuacja podobna jak w "Mass Effect". Bohatera tworzy się od całkowitych podstaw - istnieje możliwość określenia oczu, zarostu, płci, koloru skóry czy tatuaży na twarzy, ale całość nie jest zbyt rozbudowana. Tutaj także najistotniejszym elementem są zdolności miękkie oraz historia bohatera, która determinować będzie jego działania w przyszłości. Dzięki temu można doskonale wczuć się w klimat panujący w grze.

Recenzja Gears 5

Gry z najlepszą grafiką

Gry apokaliptyczne

Najlepsze kreatory postaci