wtorek, 05 marzec 2024 15:11

Bitcoin: O krok od rekordu

Bitcoin rekord Bitcoin rekord fot. pixabay

Bitcoin, wiodąca kryptowaluta na rynku, zbliżył się dziś w nocy do nowego rekordu wszech czasów, osiągając kurs na poziomie 68 714 dolarów. Choć ostatecznie nie udało mu się pobić rekordu z listopada 2021 roku o zaledwie 0,4 procenta, trend wzrostowy nadal jest wyraźnie zauważalny na rynku.

 

Rekord w złotych

Wartość bitcoina w polskich złotych osiągnęła również rekordowy poziom, przekraczając 275 tysięcy złotych. Jednakże wczorajszy kurs wynoszący 270,5 tysiąca złotych odbiegał od tego historycznego poziomu o 1,7 procenta. Od drugiej połowy stycznia wartość bitcoina w dolarach wzrosła o 78 procent. Ten dynamiczny wzrost jest przede wszystkim wynikiem napływu nowego kapitału do funduszy ETF (Exchange-Traded Funds) inwestujących wyłącznie w bitcoina. Doprowadziło to do sytuacji, w której coraz więcej osób zainteresowanych inwestycją w kryptowaluty decyduje się na aktywa cyfrowe, korzystając z nowych możliwości oferowanych przez fundusze ETF.

Nowa forma inwestycji

Fundusze ETF na bitcoina, które zostały dopuszczone do obrotu na nowojorskiej giełdzie w styczniu tego roku, cieszą się dużym zainteresowaniem inwestorów. Ich notowania podlegają pełnemu nadzorowi państwa, co przyczynia się do wzrostu zaufania do tej formy inwestycji wśród osób, które dotychczas obawiały się ryzyka związanego z rynkiem kryptowalut poza kontrolą państwa.

Bitcoin zbliżył się do nowego rekordu wszech czasów, choć ostatecznie nie udało mu się go pobić. Trend wzrostowy na rynku kryptowalut jest jednak wyraźnie zauważalny, a napływ nowego kapitału, zwłaszcza do funduszy ETF inwestujących w bitcoina, odgrywa kluczową rolę w tej dynamice. Ostateczny kształt kursu bitcoina w dolarach czy złotych będzie zależał od dalszych kroków inwestorów oraz sytuacji na globalnych rynkach finansowych. Bitcoin, choć nie osiągnął nowego rekordu wszech czasów, nadal pozostaje w centrum uwagi inwestorów ze względu na wyraźny trend wzrostowy na rynku. Napływ nowego kapitału, zwłaszcza do funduszy ETF inwestujących w bitcoina, przyczynia się do dynamicznego rozwoju tej branży.

Źródło: Forsal, X, Ego-Man