sobota, 13 styczeń 2024 17:03

Kryptowaluty: Perspektywy na 2024 rok

Kryptowaluty 2024 rok Kryptowaluty 2024 rok fot. pixabay

Kryptowalutowe byki są pełne optymizmu wobec przyszłości bitcoina po zatwierdzeniu przez Stany Zjednoczone Komisję Papierów Wartościowych i Giełd pierwszego amerykańskiego funduszu notowanego na giełdzie bitcoinów (ETF). Prognozy sugerują, że wartość największej kryptowaluty na świecie może wzrosnąć w 2024 roku do ponad 100 000 dolarów. Choć cena bitcoina nie uległa znaczącym zmianom od decyzji SEC, inwestorzy oczekują, że wraz z wprowadzeniem ETF oraz zbliżającym się wydarzeniem technicznym "halving", kryptowaluta zacznie odnotowywać istotne wzrosty.

 

Inwestorzy przewidują wzrosty w 2024 roku

Według rozmówców CNBC, inwestorzy kryptowalutowi widzą potencjał wzrostu bitcoina w 2024 roku. Prognozy dotyczące najwyższych cen wahają się od 100 000 do 250 000 dolarów. Mimo braku znaczących zmian w cenie bitcoina od zatwierdzenia ETF, oczekuje się, że korzyści z tej decyzji oraz zbliżające się wydarzenie techniczne "halving" przyspieszą ruchy wzrostowe w kolejnych miesiącach.

Co to jest bitcoin ETF?

Fundusze ETF umożliwiają szerszej grupie inwestorów pośrednie inwestowanie w bitcoiny poprzez akcje notowane na giełdzie. Inwestorzy oczekują, że akceptacja tego tokena przez większą liczbę inwestorów, w tym instytucje finansowe, wpłynie pozytywnie na wartość bitcoina. Prognozy wskazują, że w przyszłości może to stać się coraz bardziej powszechne, przypominając sytuację złota po wprowadzeniu funduszu ETF SPDR Gold Shares w 2004 roku.

Kryptowaluty a złoto

Anthony Scaramucci, założyciel SkyBridge Capital, porównał zatwierdzenie ETF dla bitcoina do zielonego światła dla pierwszego złotego funduszu ETF w 2004 roku. Wierzy, że bitcoin może osiągnąć wartość 100 000 dolarów do końca roku, stając się swoistym "cyfrowym złotem". Mimo to, przestrzegł przed przecenianiem potencjalnych wzrostów i podkreślił, że "mylił się już wiele razy".

Mimo braku natychmiastowych zmian w cenie bitcoina po zatwierdzeniu ETF, inwestorzy są optymistycznie nastawieni na przyszłość. Wprowadzenie funduszy ETF, w połączeniu z nadchodzącym wydarzeniem technicznym "halving", może prowadzić do znaczących wzrostów wartości bitcoina w kolejnych miesiącach. Przyszłość kryptowaluty wydaje się być dynamiczna, a inwestorzy z niecierpliwością oczekują kolejnych wydarzeń na rynku.

Źródło: CNBC, X, Ego man