czwartek, 25 kwiecień 2024 18:01

Wyciek szczegółów na temat Mazdy 6 EV

Mazda 6 EV Mazda 6 EV CarsVision

Obrazki niskiej rozdzielczości nowego, zelektryfikowanego sedanu Mazdy wyciekły na chińskich mediach społecznościowych przed jego nadchodzącym debiutem na tegorocznym salonie samochodowym w Pekinie. Mazda EZ-6, bardzo oczekiwany pojazd elektryczny (EV), ma zadebiutować, dając wgląd w strategię elektryfikacji japońskiego producenta samochodów.

Czego się dowiesz?

1. Jakie informacje ujawnia wyciek obrazków z Mazdy EZ-6?
2. Gdzie odbędzie się premiera tego pojazdu?
3. Jakie znaczenie ma premiera dla strategii Mazdy?
4. Kto jest producentem nowego elektrycznego sedana?
5. Jakie są główne cechy pojazdu?

Mazda EZ-6 - nowa twarz elektrycznych limuzyn

Mazda EZ-6 to elektryczna limuzyna oferowana przez joint venture japońskiego producenta samochodów, Changan Mazda. Ta nowa propozycja w gamie elektrycznych pojazdów ma być prekursorem przyszłych modeli marki w segmencie EV. Jednakże, wciąż nie jest jasne, czy EZ-6 zwiastuje globalną wymianę dla Mazdy 6, czy też jest dedykowanym modelem dla chińskiego rynku. Obecnie trudno jest określić pełną specyfikację techniczną pojazdu, jednak po wstępnych wyciekach obrazów widać, że ma on charakterystyczne cechy stylistyczne Mazdy, takie jak dynamiczne linie i futurystyczny design.

Co wiemy o technologii?

Na chwilę obecną Changan Mazda nie potwierdziła dokładnych danych dotyczących technicznych parametrów Mazdy EZ-6. Istnieją jednak spekulacje na temat wersji z przedłużoną autonomią, określanej jako EZ-60. Nie byłoby to zaskoczeniem, biorąc pod uwagę, że model Deepal SL03 oferowany jest z napędem hybrydowym zasilanym benzyną o pojemności 1,5 litra. Alternatywnie, EZ-60 może być SUV-em, biorąc pod uwagę istniejącą strukturę nazewnictwa Mazdy. Więcej szczegółów na temat oferty pojawi się prawdopodobnie wraz z oficjalną premierą na salonie samochodowym w Pekinie.

Przyszłość elektrycznej Mazdy

Niezależnie od tego, czy Mazda EZ-6 trafi na rynki globalne, czy pozostanie na terenie Chin, wydaje się, że japoński producent samochodów przykłada coraz większą wagę do elektryfikacji swojej gamy pojazdów. Zainteresowanie takimi modelami w Europie podkreśla niedawne zarejestrowanie przez Mazdę nazwy '6e', co wskazuje na możliwość zastąpienia starszej generacji Mazdy 6 modelem o napędzie elektrycznym. W międzyczasie firma intensywnie pracuje nad architekturą SkyActiv Scalable EV, która ma zadebiutować między 2025 a 2030 rokiem. Oczekuje się, że pojawi się na niej wiele nowych modeli hybrydowych, plug-in hybrydowych oraz elektrycznych, co potwierdza zobowiązanie Mazdy do ekologicznej przyszłości motoryzacji.

Wniosek? Mazda EZ-6 to tylko wierzchołek góry lodowej w strategii elektryfikacji Mazdy, która obiecuje innowacyjne rozwiązania dla przyszłych kierowców

Źródło : CarExpert