środa, 13 październik 2021 15:45

Czy dobrym pomysłem jest biurko narożne?

Biurka narożne Biurka narożne pixabay

Biurka do nauki czy pracy różnią się od siebie pod względem parametrów oraz kształtów. Jak najbardziej praktyczne i ergonomiczne są biurka skrętne. Należą do nich między innymi te zaprojektowane w kształcie litery "L" oraz biurka narożne.

 

Dlaczego warto zainteresować się biurkami narożnymi?

Mebel taki jak biurko to wyposażenie miejsca pracy lub nauki, przy którym spędzamy dużo czasu w ciągu dnia. Niestety, ale przebywanie przez dłuższy czas w pozycji siedzącej niekorzystnie wpływa na nasze zdrowie.

Z opinii wielu pracowników wynika, że odczuwają oni różnego rodzaju problemy, które związane są głównie z nieprawidłowo zaprojektowanym stanowiskiem do pracy. Najczęściej występujące dolegliwości to: bóle pleców, głowy i karku oraz uczucie napięcia w ramionach. Do zaprojektowania stanowiska pracy, które spełnia wszelkie parametry ergonomii i nie wymaga zagospodarowania dużej przestrzeni, najlepiej sprawdza się biurko narożne.

Jakie parametry powinno spełniać ergonomiczne biurko narożne?

Każde biurko narożne powinno spełniać kilka ważnych cech, aby można było mówić, że jest ono ergonomiczne. Chodzi między innymi o prace w komfortowych i sprzyjających zdrowiu warunkach.

Bardzo ważna jest sama wysokość blatu, która powinna znajdować się na takim poziomie, aby osoba siedząca mogła swobodnie położyć na nim ręce. Najczęściej dla osób średniego wzrostu idealne są biurka o blatach zaprojektowanych na wysokości 72-75 cm. Jeśli jednak usiądziemy przy takim meblu i nie będziemy się czuć komfortowo, to powinniśmy poszukać blatów na wysokości ok. 80 cm albo tych z regulowaną wysokością.

Innym, równie ważnym parametrem, na który warto zwrócić uwagę, jest głębokość biurka oraz szerokość blatu. Jeśli w biurku zamontowana będzie szuflada na klawiaturę komputerową to nie może ona znajdować się zbyt nisko, aby nie ograniczać swobody nóg. Dodatkowo warto wziąć pod uwagę liczbę niezbędnych półek, szafek i szuflad, w których będziemy przechowywać akcesoria, jednostkę komputera czy drukarkę.

Bogatą ofertę różnych biurek narożnych znajdziemy w ofercie firmy MEBLE AKORD. Bez problemu więc dopasujemy konkretny model do własnych potrzeb, a także aranżacji całego wnętrza.

Czy warto postawić na funkcjonalność biurka narożnego?

Biurka narożne są świetnym rozwiązaniem, ponieważ pozwalają wykorzystać całą dostępną przestrzeń w rogu pomieszczenia. Kolejnym atutem jest to, że jest ono głębsze od prostego i umożliwia ustawienie pozycji siedzenia. Większość modeli biurek narożnych ma rozbudowaną przestrzeń, aby można było na nich ustawić większą ilość elementów niezbędnych do codziennej pracy.

Warto podkreślić również to, że nowoczesne biurka narożne charakteryzują się ciekawym stylem, więc bez problemu zamówimy takie, które będzie pasować do aranżacji całego pomieszczenia. Najważniejsze jest jednak to, że pozwala zachować użytkownikowi zdrową postawę przy pracy oraz zapewnia swobodę ruchu i zmianę pozycji.