niedziela, 06 marzec 2022 19:09

Naczepy i przyczepy

naczepy i przyczepy naczepy i przyczepy pixabay

Naczepy i przyczepy są jednym z najważniejszym elementów, które umożliwiają przewóz materiałów i ich lądowy handel wymienny.

Ciągnik siodłowy również jest bardzo ważny, lecz bez odpowiedniej naczepy jego moc i siła jest praktycznie bezużyteczna. To dobrej jakości naczepy i przyczepy są kluczowe. Liczy się tutaj jakość, wytrzymałość, ale i pojemność.

Naczepy i przyczepy – charakterystyka

Dobrej jakości naczepy dla każdej firmy są na wagę złota. O ile często ciągnik siodłowy może ulec usterce o tyle w dzisiejszych czasach łatwo można podnająć nowy. Jednak czekająca załadowana naczepa musi być zawsze gotowa. Jednymi z najlepszych naczep dostępnych na rynku są naczepy marki KOGEL. Najbardziej cenione są za trwałe i odporne na niekorzystne warunki środowiska powierzchnie pomalowane kataforetycznie. Dodatkowym atutem są mocne ramy w stosunku do ,,lekkości” naczep, a także rozpowszechniona ilość części i zamienników, które często mogą się przydać. Naczepy KOGEL są stworzone do transportu międzynarodowego i mogą pomieścić naprawdę sporo przewożonego materiału.

Przyczepy dość różnią się od naczep. Przede wszystkim montowane są w odmienny sposób i z reguły są mniej pakowne niż pokaźne naczepy. Jednak nie znaczy to, że nie odnajdują swojego miejsca w branży TSL. W bardzo łatwy sposób na przyczepę może zostać zapakowany dany produkt i przewieziony z miejsca A do miejsca B nawet za pomocą silnego samochodu osobowego. Przyczepy również są bardzo często wykorzystywane w choćby przewozie mebli czy mniejszych pojazdów jak motocykle oraz quady. Jednak istnieją przyczepy specjalistyczne typu laweta, która zapewnia transport międzynarodowy samochodów osobowych bądź holowanie uszkodzonych pojazdów.

Podsumowanie

Można powiedzieć, że dobrej jakości naczepy i przyczepy są kluczowym elementem każdej firmy TSL. Warto wybierać dobrej jakości firmy, aby naczepy służyły przez jak najdłuższy czas. Można je zakupić w formie nowej, używanej, podnająć, czy nawet wziąć w tak zwany leasing.