środa, 15 czerwiec 2022 17:38

Czym są owijarki pierścieniowe?

owijarki pierścieniowe Artemis owijarki pierścieniowe Artemis pixabay

Jeśli chodzi o owijanie elementów takich jak arkusze (np. sklejka), rolki (np. wykładzina), okna, drzwi, meble i silniki (między innymi), owijarka pierścieniowa jest przedmiotem zazdrości każdej linii pakującej.

Owijarki pierścieniowe, znane również jako owijarki pierścieniowe lub owijarki LAN, to wyjątkowe przedmioty do pakowania przedmiotów o specjalistycznych, a nawet dziwnych kształtach.

Co to jest owijarka pierścieniowa?

Owijarka pierścieniowa jest wyspecjalizowanym typem owijarki stretch, która została zaprojektowana specjalnie do pakowania ładunków poziomych. Niektóre produkty powszechnie owijane za pomocą tego typu maszyny to dywany w rolkach i tarcica. Pakowany produkt jest przesuwany w dół przenośnika taśmowego, który zaczyna się po jednej stronie maszyny, przechodzi przez jej środek i dalej biegnie po drugiej stronie urządzenia. Maszyna ma zwykle kształt kwadratu z pierścieniem wewnątrz części kwadratowej. Pierścień ten obraca się w kółko, nakładając folię stretch na górę, dół i boki owijanego produktu, gdy ten przemieszcza się z jednej strony maszyny na drugą za pomocą przenośnika. Pamiętaj, aby wybierać jedynie jakościowe produkty takie jak owijarki pierścieniowe Artemis.

Kiedy należy używać owijarki pierścieniowej?

Owijarki pierścieniowe są używane do pakowania produktów, które byłyby zbyt skomplikowane dla standardowych maszyn do owijania folią stretch. Od wiązek drewna opałowego i tarcicy po przedmioty o długości ponad kilkudziesięciu centymetrów lub więcej, owijarki pierścieniowe są używane do pakowania produktów wymagających wyjątkowego dotyku, który jest w stanie poradzić sobie z dłuższymi i bardziej masywnymi ładunkami lub ładunkami o dziwnym kształcie, lub rozmiarze.

Cechy maszyny do owijania pierścieni

Owijarki pierścieniowe Artemis sprawią, że:

  • Przedmioty do owijania mogą mieć dowolną długość i przekrój.
  • Cykl pracy jest w pełni automatyczny.
  • Nakładanie się folii może być dowolnie zmieniane.
  • Smarowanie jednym suwem i bardzo niskie wymagania konserwacyjne.
  • Łatwa obsługa dzięki zastosowaniu najnowocześniejszego programowalnego sterownika logicznego.
  • Regulacja czasu cyklu.

Zalety owijarek pierścieniowych:

Istnieją pewne korzyści z używania tej maszyny, które obejmują między innymi:

  • Ochronę przed wszelkimi zadrapaniami i uszkodzeniami w transporcie produktów.
  • Takie owinięcie stanowi wystarczającą ochronę przed kradzieżą.
  • Dzięki owijarce pierścieniowej proces pakowania staje się w pełni zautomatyzowany.
  • Taka forma pakowania jest w pełni akceptowalna na całym świecie.