czwartek, 30 czerwiec 2022 14:34

Części do przyczep - jakie powinny być i gdzie je kupić?

części do przyczep części do przyczep pixabay

Przyczepki samochodowe z tytułu tego, że nie są w stanie przemieszczać się samodzielnie pozbawione są wielu skomplikowanych układów, które wchodzą w skład budowy samochodów i pojazdów mechanicznych.

Choć wydawać by się mogło, że części do przyczepki nie są w takiej sytuacji zbyt szerokim zagadnieniem to jest to błędne założenie. Na przyczepki samochodowe składają się osie, koła a także burty oraz układy hamowania integrowane z pojazdem a także oświetlenie - warto dowiedzieć się o nich jak najwięcej, żeby wybierając części do przyczep lub lawet kupić te, które są niezbędne.

Części do przyczep - rodzaje

Części do przyczepki samochodowej lub rolniczej dostępne są na rynku w różnych wariantach i choć są względnie drobnymi elementami (poza podstawową konstrukcją w postaci burt, osi i kół) to znacznie mogą się między sobą różnić. W ofertach sklepów motoryzacyjnych oraz częściami do przyczep znajdują się takie części do przyczepy jak:

  • oświetlenie różnego typu takie jak chociażby: lampy tylne wyposażone w kierunkowskazy; lampy obrysowe (będące niezbędnym wyposażeniem szczególnie w przypadku niekorzystnych warunków atmosferycznych) a także lampy oświetlające tablicę rejestracyjną (wymagane są one przez prawo podobnie jak lampy tylne),

  • błotniki do kół i opon, które chronią przed negatywnym wpływem i zabrudzeniem przyczepy oraz ładunku - w ofertach najlepszych sklepów znajdują się zarówno metalowe (ocynkowane), jak i plastikowe (występujące w różnych kolorach) błotniki i chlapacze , które ponadto rozróżniane mogą być na: pojedyncze, podwójne oraz na koła bliźniacze

  • zaczepy kulowe o różnym profilu m.in. kwadratowym, okrągłym czy typu V

  • linki hamulcowe o zróżnicowanym typie montażu m.in. na grzybek, gwint czy oczko.

Wszystkie wyżej wymienione części do przyczepy znaleźć można w ofercie sklepu internetowego na-haku.eu. Wybierz części do przyczep najwyższej jakości! 

Części do lawet i przyczep, czyli dlaczego jakość odgrywa kluczowe znaczenie?

Części do lawet  oraz przyczep powinny charakteryzować się wytrzymałością, brakiem podatności na wpływ negatywnych czynników atmosferycznych a także muszą gwarantować bezpieczeństwo użytkowania. Przez wzgląd na to, że przyczepki samochodowe oraz lawety wchodzą w skład zespołów pojazdów nie mogą one stanowić dodatkowego zagrożenia dla życia lub zdrowia innych uczestników ruchu drogowego. Zarówno lawety jak i przyczepy samochodowe wykorzystywane są do transportu dużych obciążeń w związku z czym części do nich muszą zapewniać stabilność toru jazdy i doskonałą przyczepność nawet na niezbyt równych nawierzchniach. Tak lawety, jak przyczepki samochodowe mogą stanowić poważne zagrożenie dlatego należy przykuwać naprawdę dużą uwagę do tego, by kupowane części do lawet i przyczep spełniały nawet najbardziej wyśrubowane standardy bezpieczeństwa. 

Części do przyczepki samochodowej - na co jeszcze zwracać uwagę?

Wiadomo już, że części do przyczepki samochodowej muszą charakteryzować się wytrzymałością oraz bezpieczeństwem użytkowania. Co może je jednak zapewnić i jakie parametry podróży lub trasy należy brać pod uwagę wybierając części do przyczepki samochodowej lub lawety?

  1. Po pierwsze obciążenie z jakim pracować będzie przyczepka lub laweta - im cięższy ładunek tym lepszy kontakt z podłożem mają koła przyczepy jednak przyczepność i duży ładunek znacznie wpływają na sterowność i skrętność przyczepy.

  2. Kolejnym aspektem jest trasa - jej długość oraz rodzaj nawierzchni - w zależności od długości trasy oraz jej charakteru poszczególne nawierzchnie mogą wpływać na poprawę lub pogorszenie przyczepności przyczepy a co za tym idzie również na bezpieczeństwo jej użytkowania oraz stabilność. Wybierając się w trasę należy zadbać o to, by powierzchnia była jak najbardziej gładka i jednorodna ale jednocześnie inwestować w takie części do przyczep, które nie zawiodą w trudnych warunkach pogodowych.

  3. Równie ważne są warunki atmosferyczne, nie zawsze świeci słońce, a czasem nawet podczas intensywnej ulewy koniecznym jest transport ładunku. Wybierając części do przyczepy lub lawety warto mieć to na uwadze i wybierać najwyższej jakości akcesoria, które nie zawiodą w nawet najtrudniejszych warunkach. 

Najwyższej jakości części do przyczep, które odpowiedzą na wszystkie Twoje potrzeby znajdziesz w ofercie sklepu na–haku. Sprawdź asortyment i wybierz dystrybutora części, który nie idzie na kompromisy kosztem Twojego bezpieczeństwa oraz zdrowia.