czwartek, 30 czerwiec 2022 14:34

Części do przyczep - jakie powinny być i gdzie je kupić?

części do przyczep części do przyczep pixabay

Przyczepki samochodowe z tytułu tego, że nie są w stanie przemieszczać się samodzielnie pozbawione są wielu skomplikowanych układów, które wchodzą w skład budowy samochodów i pojazdów mechanicznych.

Choć wydawać by się mogło, że części do przyczepki nie są w takiej sytuacji zbyt szerokim zagadnieniem to jest to błędne założenie. Na przyczepki samochodowe składają się osie, koła a także burty oraz układy hamowania integrowane z pojazdem a także oświetlenie - warto dowiedzieć się o nich jak najwięcej, żeby wybierając części do przyczep lub lawet kupić te, które są niezbędne.

Części do przyczep - rodzaje

Części do przyczepki samochodowej lub rolniczej dostępne są na rynku w różnych wariantach i choć są względnie drobnymi elementami (poza podstawową konstrukcją w postaci burt, osi i kół) to znacznie mogą się między sobą różnić. W ofertach sklepów motoryzacyjnych oraz częściami do przyczep znajdują się takie części do przyczepy jak:

 • oświetlenie różnego typu takie jak chociażby: lampy tylne wyposażone w kierunkowskazy; lampy obrysowe (będące niezbędnym wyposażeniem szczególnie w przypadku niekorzystnych warunków atmosferycznych) a także lampy oświetlające tablicę rejestracyjną (wymagane są one przez prawo podobnie jak lampy tylne),

 • błotniki do kół i opon, które chronią przed negatywnym wpływem i zabrudzeniem przyczepy oraz ładunku - w ofertach najlepszych sklepów znajdują się zarówno metalowe (ocynkowane), jak i plastikowe (występujące w różnych kolorach) błotniki i chlapacze , które ponadto rozróżniane mogą być na: pojedyncze, podwójne oraz na koła bliźniacze

 • zaczepy kulowe o różnym profilu m.in. kwadratowym, okrągłym czy typu V

 • linki hamulcowe o zróżnicowanym typie montażu m.in. na grzybek, gwint czy oczko.

Wszystkie wyżej wymienione części do przyczepy znaleźć można w ofercie sklepu internetowego na-haku.eu. Wybierz części do przyczep najwyższej jakości! 

Części do lawet i przyczep, czyli dlaczego jakość odgrywa kluczowe znaczenie?

Części do lawet  oraz przyczep powinny charakteryzować się wytrzymałością, brakiem podatności na wpływ negatywnych czynników atmosferycznych a także muszą gwarantować bezpieczeństwo użytkowania. Przez wzgląd na to, że przyczepki samochodowe oraz lawety wchodzą w skład zespołów pojazdów nie mogą one stanowić dodatkowego zagrożenia dla życia lub zdrowia innych uczestników ruchu drogowego. Zarówno lawety jak i przyczepy samochodowe wykorzystywane są do transportu dużych obciążeń w związku z czym części do nich muszą zapewniać stabilność toru jazdy i doskonałą przyczepność nawet na niezbyt równych nawierzchniach. Tak lawety, jak przyczepki samochodowe mogą stanowić poważne zagrożenie dlatego należy przykuwać naprawdę dużą uwagę do tego, by kupowane części do lawet i przyczep spełniały nawet najbardziej wyśrubowane standardy bezpieczeństwa. 

Części do przyczepki samochodowej - na co jeszcze zwracać uwagę?

Wiadomo już, że części do przyczepki samochodowej muszą charakteryzować się wytrzymałością oraz bezpieczeństwem użytkowania. Co może je jednak zapewnić i jakie parametry podróży lub trasy należy brać pod uwagę wybierając części do przyczepki samochodowej lub lawety?

 1. Po pierwsze obciążenie z jakim pracować będzie przyczepka lub laweta - im cięższy ładunek tym lepszy kontakt z podłożem mają koła przyczepy jednak przyczepność i duży ładunek znacznie wpływają na sterowność i skrętność przyczepy.

 2. Kolejnym aspektem jest trasa - jej długość oraz rodzaj nawierzchni - w zależności od długości trasy oraz jej charakteru poszczególne nawierzchnie mogą wpływać na poprawę lub pogorszenie przyczepności przyczepy a co za tym idzie również na bezpieczeństwo jej użytkowania oraz stabilność. Wybierając się w trasę należy zadbać o to, by powierzchnia była jak najbardziej gładka i jednorodna ale jednocześnie inwestować w takie części do przyczep, które nie zawiodą w trudnych warunkach pogodowych.

 3. Równie ważne są warunki atmosferyczne, nie zawsze świeci słońce, a czasem nawet podczas intensywnej ulewy koniecznym jest transport ładunku. Wybierając części do przyczepy lub lawety warto mieć to na uwadze i wybierać najwyższej jakości akcesoria, które nie zawiodą w nawet najtrudniejszych warunkach. 

Najwyższej jakości części do przyczep, które odpowiedzą na wszystkie Twoje potrzeby znajdziesz w ofercie sklepu na–haku. Sprawdź asortyment i wybierz dystrybutora części, który nie idzie na kompromisy kosztem Twojego bezpieczeństwa oraz zdrowia.

 • Horoskop finansowy
  Horoskop finansowy

  Gromadzić oszczędności czy nie bać się inwestować? Sprawdź, co w tym miesiącu przygotował dla Ciebie i twoich pieniędzy los!

  Written on środa, 03 sierpień 2022 12:55
 • Cienie pod oczami: Jak usunąć domowymi sposobami?
  Cienie pod oczami: Jak usunąć domowymi sposobami?

  Jak usunąć lub zmniejszyć cienie pod oczami? Jest to zdecydowanie jeden z najgorszych dylematów. Nie dość, że sprawiają, że wyglądasz jak panda, to jeszcze ciemne kręgi pod oczami sprawiają, że wyglądasz na chorą. Kobiety są bardziej narażone na rozwój ciemnych kręgów pod oczami niż mężczyźni i żaden ekspert nie potrafi określić, dlaczego dokładnie tak się dzieje.

  Written on wtorek, 02 sierpień 2022 13:17
 • Sok z granatu: 10 właściwości
  Sok z granatu: 10 właściwości

  Granat pochodzi z Iranu i został sprowadzony do Egiptu w 1600 r. p.n.e. Owoce te słyną ze swoich właściwości leczniczych. Granat korzystnie wpływa na skórę i włosy, a także pomaga utrzymać ogólny dobry stan zdrowia. Korzyści płynące z soków z granatów są na równi z tymi z borówek, ponieważ mają one wysoką zawartość przeciwutleniaczy, trzy razy więcej niż zielona herbata i pomarańcze!

  Written on wtorek, 02 sierpień 2022 12:06
 • Next-genowe gry 2022: Tytuły z najlepszą grafiką
  Next-genowe gry 2022: Tytuły z najlepszą grafiką

  Gry komputerowe nie ograniczają się do ładnych widoków i realistycznej grafiki. Jeśli jednak warstwa wizualna zostanie dobrze połączona z fabułą i mechaniką, to powstanie prawdziwa perła gamingowa. Tak właśnie zapowiadają się produkcje z poniższej listy.

  Written on wtorek, 02 sierpień 2022 10:44
 • Kreatory postaci: Zobacz najciekawsze
  Kreatory postaci: Zobacz najciekawsze

  Fani papierowego RPG oraz późniejszych produkcji komputerowych zazwyczaj uwielbiają tworzyć własnych bohaterów, aby następnie się w nich wcielić i przemierzać fantastyczne światy. Jakie gry oferują najlepsze kreatory postaci?

  Written on wtorek, 02 sierpień 2022 10:20