poniedziałek, 20 maj 2024 17:18

Lamborghini 634 - nowy wymiar mocy - film

Lamborghini Lamborghini fot: pixabay

Nowy model Lamborghini, o kodowej nazwie „Lamborghini 634”, zapowiada się na prawdziwego potwora mocy. Zastępując legendarny silnik V10, nowa konstrukcja wyposażona będzie w hybrydowy silnik V8 o pojemności 4.0 litra, z dwoma turbodoładowaniami i wałem korbowym typu flat-plane. Ale to jeszcze nie wszystko - ten potwór będzie sięgał aż do 10 000 obrotów na minutę!

Czego się dowiesz?

1. Jakie auto zastępuje legendarny Huracán?
2. Jakie osiągi oferuje nowy model Lamborghini 634?
3. Jakie silniki wyposażone jest nowe Lamborghini?
4. Jakie miasto jest siedzibą marki Lamborghini?
5. Kiedy nowy model Lamborghini ma zadebiutować na rynku?

Potęga w każdym detalu

Nowy silnik marki Lamborghini nie ma sobie równych. Generując imponującą moc wynoszącą 789 koni mechanicznych przy 9000 obrotach na minutę oraz moment obrotowy 538 lb-ft przy 4000 obrotach na minutę, przewyższa nawet najmocniejszego dotychczasowego Huracána. To prawdziwe osiągi, które zapewnią kierowcy niezapomniane doznania za kierownicą.

Elektryzujący dodatek

Jednak moc to nie wszystko. Lamborghini 634 będzie także wyposażone w trzy silniki elektryczne, z jednym umieszczonym między silnikiem a ośmiobiegową skrzynią dwusprzęgłową, generującym samodzielnie 148 koni mechanicznych i 221 lb-ft momentu obrotowego. Co więcej, inżynierowie Lamborghini zadali sobie trud, aby nadać 634 unikalny i charakterystyczny dźwięk, który zapewne będzie robił wrażenie na każdym, kto go usłyszy.

Nowy Lamborghini 634 zapowiada się jako godny następca legendarnego Huracána, który zapewni kierowcy nie tylko niesamowite osiągi, ale również niezapomniane doznania dźwiękowe. Już wkrótce będziemy mogli przekonać się o jego potędze na własnej skórze, gdy pojawi się na rynku w 2024 roku.

Źródło: Jalopnik