czwartek, 21 lipiec 2022 10:07

Jak sprawnie wynająć samochód z lotnika Okęcie lub Modlin po przylocie do Warszawy?

Best-Rent Best-Rent pixabay

Jeżeli potrzebujemy być mobilni po przylocie do Warszawy i nieważne czy podróżujemy turystycznie, czy też służbowo, to nie ma lepszej opcji jak wynajem samochodu.

 

Jaką wypożyczalnię aut wybrać?

Na początku pojawia się jednak pytanie, z której wypożyczalni samochodów skorzystać? W tym przypadku warto wybrać podmiot, który ma pozytywne opinie w internecie, ma dobre stawki i promocje, oraz funkcjonuje od dłuższego czasu na rynku. Taką właśnie firmą jest Best-Rent, który oferuje szeroką gamę aut już od ponad 10 lat - https://www.best-rent.pl/.

Jak wygląda proces wynajmu?

Jeszcze przed przylotem na warszawskie lotnisko Okęcie lub do podwarszawskiego portu lotniczego Modlin, można dokonać rezerwacji wybranego modelu auta, które będzie na nas czekać tuż przy terminalu.

Co więcej, możliwy jest wynajem w różnych wariantach czasowych — na dobę, na weekend, a nawet średnioterminowo od miesiąca i dłużej.

Po zakończeniu wynajmu podobnie jak podczas jego rozpoczęcia można pozostawić samochód na Okęciu lub w Modlinie.

Dlaczego ogóle warto wypożyczać auta z lotnisk

Korzyści, wynikających z wypożyczania aut po przylocie na lotnisko, jest naprawdę wiele. Do tych najistotniejszych należą:

  • Oszczędność czasu — pobieramy auto wprost z lotnika i tam je też zwracamy. Nie musimy czekać na taksówkę czy autobus.

  • Bezpieczeństwo — korzystamy z auta, które jest sprawne technicznie, ubezpieczone i nowe. Nie narażamy się na straty finansowe i nerwy, jakie mogą towarzyszyć w przypadku trafienia na nieuczciwych przewoźników, a takich nie brak w pobliżu lotnisk czy dworców.

  • Optymalizacja finansowa — wynajem jest o wiele tańszy niż korzystanie z taksówek.

  • Wygoda — wypożyczone auto, którym przemieszczamy się sami, jest bezwzględnie komfortowym sposobem podróżowania niż pociągiem czy autobusem. Jest praktycznie cały czas do naszej dyspozycji, bez względu na porę dnia czy święta.

  • Prestiż — nie ma co ukrywać, że poruszanie się eleganckim, zadbanym, nowym autem to lepsze samopoczucie oraz podkreślenie własnego statusu. Dzięki niemu na pewno dobrze wypadniemy w oczach kontrahentów czy znajomych.

Jakie auto wypożyczyć?

Wybór auta powinien odzwierciedlać nasze indywidualne preferencje i zaplanowany budżet. Jeżeli podróżujemy indywidualnie i turystycznie, to zapewne wystarczy nam małe auto. Co innego, jeśli jest to podróż biznesowa, wówczas możemy potrzebować bardziej reprezentacyjnego samochodu, jak chociażby limuzyna. Warto zwrócić uwagę na fakt, aby auto nie było oklejone żadnymi reklamami.

W przypadku podróżowania większą grupą trzeba zarezerwować większe auto, z bardziej pojemną powierzchnią bagażnika.