czwartek, 01 luty 2024 14:00

KAS: Małgorzata Krok została nową wiceszefową

Małgorzata Krok wiceszefowa KAS Małgorzata Krok wiceszefowa KAS fot. pixabay

Minister finansów, Andrzej Domański, dokonał kolejnych zmian w Krajowej Administracji Skarbowej, ogłaszając powołanie Małgorzaty Krok na stanowisko wiceszefowej. Decyzja ta weszła w życie 1 lutego 2024 r. Nowa wiceszefowa, będąca adwokatem i doradcą podatkowym, zdobywała doświadczenie w renomowanych kancelariach oraz firmach doradztwa podatkowego, co stawia ją w centrum kluczowych wyzwań administracji skarbowej.

 

Zmiany w Krajowej Administracji Skarbowej

Małgorzata Krok ukończyła studia na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Ponadto, poszerzyła swoją wiedzę w zakresie finansów międzynarodowych, uczestnicząc w studiach podyplomowych na Szkole Głównej Handlowej. Jej bogate doświadczenie obejmuje praktykę w polskich i międzynarodowych kancelariach, a także renomowanych firmach doradztwa podatkowego. Powołanie Małgorzaty Krok to jedna z wielu zmian, które zaszły w Krajowej Administracji Skarbowej. Wraz z jej nominacją, minister finansów kieruje instytucję w nowe, strategiczne kierunki, mające na celu efektywne zarządzanie finansami publicznymi.

Nominacja Małgorzaty Krok

Decyzja o powołaniu Małgorzaty Krok spotkała się z szerokim odzewem w środowisku podatkowym i prawniczym. Jej doświadczenie i wiedza zdobyta zarówno w kraju, jak i zagranicą, budzi optymizm co do skuteczności działań Krajowej Administracji Skarbowej w najbliższych latach. Nominacja Małgorzaty Krok na stanowisko wiceszefowej Krajowej Administracji Skarbowej to istotny krok w kierunku efektywnego zarządzania systemem podatkowym w Polsce. Jej kompetencje i doświadczenie stawiają ją w centrum uwagi w kontekście przyszłych wyzwań i reform administracji skarbowej.

Decyzja ministerstwa finansów rysuje nowy rozdział dla Krajowej Administracji Skarbowej, który będzie śledzony z uwagą przez specjalistów i przedsiębiorców. Nominacja Małgorzaty Krok na stanowisko wiceszefowej Krajowej Administracji Skarbowej to ważny krok w kierunku profesjonalnego zarządzania obszarem finansów publicznych w Polsce.

Źródło: Business Insider, X, Ego-Man