wtorek, 07 maj 2024 16:36

Cal Kestis staje się figurką Lego

Cal Kestis, znany z serii gier "Star Wars Jedi" od studia Respawn Entertainment, wkrótce zadebiutuje jako minifigurka Lego. Ten bohater, którego przygody przyciągnęły graczy w "Star Wars Jedi: Fallen Order" oraz "Star Wars Jedi: Survivor", zostanie uwieczniony w formie klockowej, co jest kolejnym rozdziałem w jego rosnącej popularności.

Czego się dowiesz?

1. Kiedy zostanie wydany zestaw Lego z figurką Cala Kestisa?
2. Jakie inne postacie znajdują się w zestawie Lego Imperial Star Destroyer?
3. Czym jest niezwykłe w przekształceniu postaci Cala Kestisa w figurkę Lego?
4. Jakie nowe funkcje wprowadza najnowsza aktualizacja Lego Fortnite z motywem "Gwiezdne Wojny"?
5. Jakie są plany dotyczące przyszłości serii "Star Wars Jedi" od Respawn Entertainment?

Premiera zestawu Imperial Star Destroyer

1 sierpnia na rynek trafi nowy zestaw Lego o nazwie Imperial Star Destroyer (numer katalogowy 75494). Zestaw będzie kosztować 150 funtów i jak sugeruje nazwa, główną atrakcją będzie Niszczyciel Gwiazd z epizodu "Nowa nadzieja". Obok niego, w zestawie znajdą się minifigurki Dartha Vadera, Komandora Praji, Imperialnego Artylerysty, Żołnierza Floty Imperialnej oraz Szturmowca. Cal Kestis dołączy do tej grupy jako pierwsza minifigurka Lego przedstawiająca tego bohatera, co bez wątpienia jest wydarzeniem dla fanów serii.

Niezwykłe przekształcenie postaci gry w klocki Lego

Wejście Cala Kestisa do świata Lego jest znaczącym momentem, gdyż nieczęsto postacie z gier wideo otrzymują własne zestawy Lego bez bezpośredniego powiązania z wydaniem gry Lego. W przeszłości, podobne zaszczyty otrzymał jedynie jego droid, BD-1, który został wydany jako samodzielny zestaw. To podkreśla unikalność i ważność postaci Cala w kulturze popularnej.

Dalsze plany i aktualizacje

Nie tylko Cal Kestis będzie miał emocjonujące miesiące. Respawn Entertainment już zapowiedziało trzecią odsłonę serii "Star Wars Jedi", chociaż szczegóły projektu są jeszcze owiane tajemnicą. Co więcej, Lego i "Star Wars" nie przestają zaskakiwać. Ostatnio świat Lego Fortnite otrzymał obszerną aktualizację tematyczną "Gwiezdne Wojny", umożliwiającą graczom budowanie własnych baz Rebelii i walkę z niegrzecznymi Szturmowcami Lego.

Społeczność i wpływ na fanów

Przyjęcie Cala Kestisa jako figurki Lego, jak również ciągłe rozszerzanie uniwersum "Gwiezdne Wojny" w różnych formach mediów, świadczy o nieustającym zainteresowaniu i afekcie, jakim fani darzą tę markę. Lego, kooperując z tak wielkimi tytułami jak "Star Wars", kontynuuje swoją misję budowania kreatywnego i zaangażowanego społeczeństwa.

Przekształcenie Cala Kestisa w minifigurkę to nie tylko hołd dla jego charakteru, ale także świadectwo trwałej współpracy między Lego a "Star Wars", co bez wątpienia przyniesie kolejne emocjonujące projekty i produkty w przyszłości. To z pewnością radosna wiadomość dla kolekcjonerów, graczy i fanów zarówno Lego, jak i "Gwiezdnych Wojen".

Źródło: eurogamer