niedziela, 31 lipiec 2022 17:18

Podróże: TOP 7 atrakcji dla turystów o mocnych nerwach Wyróżniony

TOP atrakcje dla turystów TOP atrakcje dla turystów fot: pixabay

Wiele osób nie wyobraża sobie życia bez odrobiny adrenaliny. Najlepszym wypoczynkiem będzie dla nich coś, co sprawi, że ich serce mocniej zabije. Jakie są najbardziej przerażające atrakcje czekające na turystów?

 

Przerażające atrakcje turystyczne

Są na świecie miejsca udostępnione lub stworzone dla zwiedzających. Pozwalają poczuć przyjemny dreszczyk emocji, choć w niektórych przypadkach adrenalina wręcz zacznie buzować w organizmie. Jakie są najbardziej niebezpieczne lub przerażające atrakcje turystyczne na świecie? Poniżej znajduje się zestawienie najciekawszych wyborów!

  • Skyslide

Czyli niezapomniane wrażenia 300 metrów nad ziemią. Zjeżdżalnia ulokowana jest na 70 piętrze budynku US Bank Tower znajdującego się w Los Angeles. Jej zadaniem jest nie tylko przysporzenie emocji, ale również podziwianie panoramy miasta. Całość stworzona została ze szkła, w związku z czym ciężko jest się przełamać i rozpocząć szaloną podróż. Z drugiej strony panorama miasta często zanika ze względu na zaciśnięte ze strachu oczy śmiałków. Niewiele pomaga fakt, że tym sposobem można dostać się jedynie piętro niżej, więc przejażdżka nie należy do najdłuższych.

  • Góra Hua Shan

Chiny oferują niebywałą, piękną, fascynującą i śmiertelną trasę turystyczną. Jest to najbardziej niebezpieczny szlak świata o długości 6 kilometrów. Podróż odbywa się po krótkich deskach wbitych w pionową skałę, a każdy kolejny krok trzeba poprzedzić przepięciem grubego łańcucha zabezpieczającego. Ze względu na silne wiatry, niekorzystne warunki oraz ogromną wysokość, wiele osób nie jest w stanie podołać temu zadaniu. Każdego roku życie traci tam około 100 śmiałków.

  • Preikestolen

Norwegia przyciąga ponad 200 tysięcy turystów rocznie, którzy pragną przejść tym wyjątkowym szlakiem. Jest to płaski szczyt klifu nieposiadającego żadnych zabezpieczeń w postaci barierek czy ogrodzeń. Chociaż miejsca jest dużo, to opady deszczu czy porywisty wiatr może okazać się śmiertelnie niebezpieczny.

  • Studnia Jakuba 

Teksas oferuje bajeczną wręcz jaskinię, która przyciąga pasjonatów nurkowania z całego świata. Samo wejście jest szerokie i nie przysparza żadnych problemów, ale trudności pojawiają się dalej. Pionowy tunel ma 9 metrów głębokości i posiada liczne odgałęzienia, które wciąż nie zostały w pełni zbadane. W studni Jakuba życie straciło łącznie 8 nurków.

  • Ilha da Queimade Grande, Wyspa Węży

Brazylia oferuje osobliwą atrakcję, której odwiedzenie wymaga specjalnego pozwolenia od władz. Nawet jeśli uda się ją utrzymać, to wejście na Wyspę Węży w dalszym ciągu będzie niemal niemożliwe. Powód jest niezwykle prosty. Na brazylijskiej wyspie zagęszczenie węży wynosi 5 gadów na każdy metr terenu. Pocieszający jest jedynie fakt, że śmiałkowi decydującemu się zejść na ląd będzie towarzyszył doświadczony lekarz z odpowiednim wyposażeniem. W dodatku większość z nich jest śmiertelnie jadowita, a piaszczyste plaże obserwowane z pokładu jachtu wydają się wić i żyć własnym życiem.

  • Aokigahara

Okryty złą sławą Las Samobójców w Japonii nie jest niebezpieczny, ale gwarantuje dawkę niezapomnianych wrażeń. Panuje w nim atmosfera niczym wyjęta z horroru, a przerażająca cisza budzi silne uczucie niepokoju. Każdego roku w Aokigaharze życie odbiera sobie około 100 osób i nie brakuje przypadków, gdy ciała nieszczęśników zostały odnalezione przez turystów.

  • Diabelski Basen, Wodospad Wiktorii

Osoby poszukujące mocnych wrażeń z pewnością zechcą wspiąć się na szczyt, aby zanurzyć się w basenie znajdującym się na skraju Wodospadu Wiktorii mierzącego 110 metrów wysokości. Pragnąc wejść do Diabelskiego Basenu, należy odpowiednio zaplanować wyprawę do Zambii. Wstęp jest możliwy jedynie suchą porą, kiedy rzeka jest dosyć spokojna i maleje ryzyko, że turyści zostaną porwani przez silny prąd.