środa, 18 maj 2022 10:13

Bądź turystą w swoim mieście

voucher na prezent voucher na prezent Zdjęcie autorstwa Porapak Apichodilok z Pexels

Z racji na drastyczny wzrost cen na podróży w ostatnim czasie coraz więcej ludzi szuka ciekawych i niestandardowych sposobów na podtrzymanie ducha podróży bez wyjazdów za granicę.

Jeśli też zastanawiasz się, co można robić we własnym mieście, to teraz może być idealny czas, aby wyjść i zbadać miejsca, w których wcześniej nie byłeś.

Piesza wędrówka po mieście to świetny sposób na zaczerpnięcie trochę aktywności i wzmocnienie układu odpornościowego. Może Ci się wydawać, że znasz swoje miasto na wylot - ale uwierz mi, zawsze jest coś nowego do odkrycia.

4 sposoby na bycie turystą we własnym mieście

1. ODWIEDŹ PUNKT WIDOKOWY

Jedną z pierwszych rzeczy, które robię po przyjeździe do nowego miejsca, jest obejrzenie jakiegoś punktu widokowego. Uważam, że spojrzenie z lotu ptaka pomaga mi się zorientować w terenie, a jednocześnie daje poczucie skali i układu danego miejsca.

Nie pamiętasz, kiedy ostatnio byłeś na punkcie widokowym w twoim mieście? Witaj w klubie! To klasyczny przykład zajęcia, które zawsze odkładamy na później, myśląc, że zajmiemy się nim przy następnej wizycie przyjaciół.

Czy w Twoim mieście jest jakiś punkt widokowy popularny wśród turystów? Sprawdź to sam - może dzięki temu na nowo docenisz piękno swojego miasta.

2. ZJEDZ W NAJBARDZIEJ TURYSTYCZNEJ RESTAURACJI W SWOIM MIEŚCIE

Czy w Twoim mieście są restauracje, które turyści uwielbiają, a miejscowi omijają? Zabaw się w turystę i wybierz się na posiłek, aby zobaczyć, o co tyle szumu. Możesz też zamówić posiłek na wynos, z dostawą lub kupić voucher na prezent dla znajomych, żeby pójść na kolację razem. Jest to również doskonały sposób na wsparcie małych restauracji i kawiarni.

3. DOŁĄCZ DO WYCIECZKI Z PRZEWODNIKIEM

To może wydawać się oczywiste, ale jeśli chcesz wziąć udział w lekcji historii lub doświadczyć czegoś innego, niezawodnym sposobem na poznanie miasta z perspektywy turysty jest wzięcie udziału w wycieczce z przewodnikiem. Darmowe wycieczki piesze są idealne, ponieważ zazwyczaj łączą historię i lokalne wskazówki.

Samodzielne zwiedzanie z przewodnikiem również może być świetną zabawą. Wędrując, pamiętaj, by czytać tablice informacyjne - na pewno nigdy wcześniej nie zatrzymałeś się, by przeczytać te tabliczki.

4. ODWIEDŹ MIEJSCA, W KTÓRYCH NIGDY NIE BYŁEŚ

Być może jest to kino, strzelnica, muzeum, park wodny czy inne miejsca, o których słyszałeś, ale do których nigdy się nie wybrałeś. Poszukaj w Internecie tras wycieczek przygotowanych przez blogerów lub autorów książek podróżniczych i sprawdź, jakie są ich najlepsze propozycje.

Sprawdź kilka miejsc, które polecają, a następnie napisz swój własny plan podróży, zrób przewodnik fotograficzny, nagraj film lub skorzystaj z mediów społecznościowych, aby podzielić się swoimi wskazówkami - przyszli podróżni będą zachwyceni Twoimi rekomendacjami.