wtorek, 07 czerwiec 2022 14:05

Nauka programowania online dla dzieci? Czego można się nauczyć?

Nauka programowania online dla dzieci Nauka programowania online dla dzieci pixabay

Programowanie to niezwykle istotna gałąź obecnego rozwoju technologicznego naszego świata.

Sam boom technologiczny trwa już od około 2-3 dekad, natomiast nie da się ukryć, że ostatnie lata szczególnie mocno przyczyniły się do realizacji projektów, które przez wiele lat pozostawały dla nas jako coś, co może istnieć tylko w przyszłości.

Możliwości ciągłego bycia w zasięgu sieci, pozwalającej na kontakt z całym światem i urządzenia, które potrafią nas „słuchać” i poprzez uczenie maszynowe pozwalać nam na szybkie znajdowanie informacji czy miejsc. To wszystko działa nie tylko dzięki inżynierom, konstruktorom, czy specjalistą od elektroniki, ale też dzięki programistom, którzy dają tym maszynom życie.  Nauka programowania online dla dzieci to lekcje pozwalające im na budowanie fundamentów do przyszłej fascynującej i niezwykle potrzebnej pracy. Jednak nie oznacza to że słuchacze tego typu zajęć, muszą od razu zostać programistami. Same zajęcia tego typu rozwijają także szereg przydatnych umiejętności, które mogą okazać się bezcenne w wielu innych kierunkach rozwoju jak i codziennym życiu.

Nauka programowania online dla dzieci a kreatywność.

Podczas zajęć z kodowania jedną z niezwykle potrzebnych cech, wykształcanych także poprzez uczestnictwo w lekcjach jest kreatywność. W programowaniu potrzebny jest umysł twórczy. W przeciwnym razie ciężko byłoby przygotować ciekawe w odbiorze gry czy programy. Kreatywność pobudza z kolei inne umiejętności miękkie, które pozwalają na jeszcze większe sukcesy. Dzięki niej dzieci rozwijają w sobie świadomość tego, że ich pomysły, potrzeby i sposoby ich rozwiązania mogą być ważne, zarówno dla niego jak i mogą spodobać się innym. To znów prowadzi do dużo lepszej samooceny, jak i motywacji i odwagi w dążeniu do swoich celów.

Kursy programowania dla dzieci a lepsze przyswajanie wiedzy.

Dzięki temu, że nauka programowania online dla dzieci wymaga myślenia logicznego i algorytmicznego, w dziecku wykształcana jest umiejętność podejścia do rozwiązywania problemów w sposób uwzględniający różne aspekty i napotykane na drodze trudności. To wszystko prowadzi nie tylko do tego, że młody słuchacz ma dużo lepsze, efektywniejsze i mniej dla niego stresujące podejście do rozwiązywania napotkanych trudności, ale potrafi także przyswajać wiedzę w dużo lepszy sposób niż wcześniej. Nie podchodzi do nauki przedmiotów szkolnych, jak do czegoś, co trzeba wykuć na pamięć, ale pobudzana jest w nich chęć analizy i rozbijania na czynniki pierwsze zagadnień, których uczy się dzięki zrozumieniu tematu.