Czym zajmuje się taki psycholog? Kiedy warto zabrać dziecko w wieku nastoletnim na taką wizytę? Przeczytaj nasz artykuł, a poznasz odpowiedzi na te pytania.
Dorastanie jest postrzegane jako okres, w którym występuje szereg własnych problemów i zagadnień emocjonalnych. Ich dogłębne zrozumienie może pomóc w leczeniu tej grupy osób. Leczenie 16-latka może być inne niż 25-latka, ponieważ u tego pierwszego zachodzi intensywna praca rozwojowa. Jako grupę można badać nastolatków, aby sprawdzić, jak reagują na różne rodzaje leczenia, a także jak przejawiają objawy cierpienia lub choroby psychicznej. Istnieją nawet pewne zaburzenia psychiczne szczególnie związane z okresem nastoletnim, takie jak na przykład zaburzenia odżywiania.
Dorastanie to okres, w którym pojawiają się różne problemy emocjonalne
Okres dorastania jest postrzegany jako czas, w którym pojawiają się różne problemy emocjonalne. Wybierając terapeutę dla nastolatka, wiele osób poszukuje psychologa zajmującego się nastolatkami, ponieważ zależy im na specjalistycznej wiedzy, którą może dysponować osoba dobrze wyszkolona w tej dziedzinie. Zalecamy udać się do Harmonia LUX MED, w której pracuje masa specjalistów i z pewnością nastolatek znajdzie idealnego dla siebie terapeutę.
Psycholodzy pomagają nastolatkom w trudnych chwilach
Trudna młodzież, aby przepracować swoje problemy i traumy potrzebuje regularnych wizyt w gabinecie psychologa. Ponieważ mózg nastolatka różni się od mózgu dorosłego, terapia z nastolatkiem nie wygląda tak samo jak terapia z dorosłym. Kluczowe znaczenie ma relacja. Najważniejszym elementem każdej relacji terapeutycznej jest zaufanie i dobre relacje z terapeutą, co jest szczególnie ważne w przypadku nastolatków. Oznacza to, że nastolatek musi mieć terapeutę, któremu może zaufać i z którym dobrze się dogaduje. Prywatność i poufność mają zasadnicze znaczenie. Wielu rodziców chce wiedzieć, co dzieje się na sesjach terapeutycznych ich nastolatków. Ciekawość jest zrozumiała, jednak żądanie od nastolatka lub terapeuty ujawnienia informacji z sesji często przynosi więcej szkody niż pożytku. Rodzicu pamiętaj, że jeśli Twoje dziecko potrzebuje terapii, jest to w porządku. Opiekun nie może kontrolować wszystkiego, co dzieje się z jego dzieckiem, a żaden rodzic nie jest doskonały. Uznanie, że nastolatek potrzebuje terapii i wsparcia ze strony innych dorosłych niż rodzice, jest częścią dobrego wychowania i nie świadczy o tym, że rodzic w jakiś sposób "zawiódł"swoje dziecko.