niedziela, 06 luty 2022 16:14

Porządki noworoczne - jak dobrze rozpocząć Nowy Rok

bioniczny mop Hizero Bionic Mop bioniczny mop Hizero Bionic Mop pixabay

Noworoczne postanowienia warto zacząć od zrobienia gruntownych porządków w domu. Bezsprzecznie uporządkowana przestrzeń domowa to lepsze samopoczucie i większa przestrzeń do życia!

Przeczytaj nasz artykuł, aby dowiedzieć się jak w najlepszy sposób podejść zarówno do porządków domowych, jak i ich organizacji.

Zacznij Nowy Rok z przytupem

W przedświątecznych porządkach chodzi głównie na sprzątanie, z kolei w tych noworocznych powinnaś skupić się na przeorganizowaniu Twojej przestrzeni, a realne porządki powinny być jedynie dodatkiem. Warto przejrzeć swoje dotychczasowe rzeczy i zdecydować się wyrzucić, oddać bądź sprzedać te, których już nie używasz. Chodzi w tym o to, aby łatwiej się żyło i sprzątało na co dzień. Na początku warto stworzyć dobry plan całego przedsięwzięcia oraz dokładnie rozplanować każdą czynność. Przygotuj sobie sprzęty, które pomogą Ci w porządkach jak na przykład do mycia podłóg przyda Ci się bioniczny mop Hizero Bionic Mop, do mycia okien i luster ścierki z mikrofibry oraz odpowiedni detergent i tak dalej.

Od czego zacząć sprzątanie?

Jeżeli jesteś osobą, która ma problem z rozrzucaniem rzeczy po całym domu, dobrym pomysłem jest zaopatrzenie się w organizery. Dzięki temu codzienne poszukiwania potrzebnych akcesoriów i odzieży nie będą zajmowały Ci tyle czasu co dotychczas. Jakie jednak organizery należy wybrać? Na rynku znajdziesz zarówno przenośne organizery materiałowe, jak i te, które montuje się na stałe. Przegródki takich produktów często lokowane są w szafie. W mniejszych pomieszczeniach nierzadko znajdują miejsce pod łóżkiem i w innych zakamarkach, które warto zagospodarować. W czasie przeprowadzania gruntownych porządków z reguły okazuje się, że od dawna nieużytkowane przestrzenie pełne są kurzu. Taki czas w Nowy Roku to idealna okazja, aby zetrzeć kurze z każdego zakamarka w domu! Nie dość, że będzie Ci się lepiej oddychało, to meble będą zdecydowanie lepiej wyglądać. Ponadto takie porządki są również świetną okazją do lekkiego odmienienia aranżacji w domu. Możesz dokupić akcesoria do domu lub zmienić kolor ścian. Każdy w swoim domu ma miejsce, gdzie przechowuje przedmioty, których nie ma czasu włożyć w odpowiednie miejsce - może być to garaż, piwnica czy też zwykła szafka w domu. Porządki noworoczne są idealną okazją, aby odpowiednio uporządkować te miejsca.

Ile czasu przeznaczyć na porządki? Bez wątpienia tak obszerne porządki trudno będzie wykonać w przeciągu jednego dnia. Warto więc wyznaczyć sobie kilka dni, które wypełnione będą organizacją, porządkami oraz pozbywaniem się niepotrzebnych rzeczy z Twojego domu.