środa, 06 marzec 2024 15:44

Meta: Poważna awaria na całym świecie

awaria META awaria META fot. pixabay

Podczas wielkiej awarii w spółce Meta, serwisy tej firmy przestały działać przez blisko dwie godziny. Na nowojorskiej giełdzie akcje Mety straciły na wartości ponad 2 procent. Choć usterka została szybko usunięta, odbudowanie zaufania może potrwać.

 

Awaria w Mecie

Awaria ta pokazuje, jak bardzo społeczeństwo i biznes są uzależnione od komunikacji za pośrednictwem mediów społecznościowych. Zarówno zakupy, jak i komunikacja prywatna czy służbowa, odbywają się przez te platformy. META to jednostka organizacyjna założona przez Facebook, Inc., która skupia się na rozwoju technologii wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości. Jest to także marka produktów, takich jak gogle do rzeczywistości wirtualnej Oculus Rift oraz platforma społecznościowa Facebook, które integrują technologię AR i VR. 

Wzrost komunikacji a ryzyko awarii

W miarę wzrostu skali komunikacji online, awarie takie jak ta stają się coraz bardziej dotkliwe. Przykłady takich incydentów, jak poważna awaria serwisów Google’a w sierpniu 2020 roku czy usterka serwisu X (dawnego Twittera) na początku marca, pokazują, że tego typu problemy mogą występować coraz częściej.

Wielka awaria w spółce Meta stanowiła ostrzeżenie dla całego społeczeństwa i biznesu o stopniu uzależnienia od mediów społecznościowych. Wraz z rosnącą skalą komunikacji online, ryzyko takich incydentów również wzrasta. Przedsiębiorstwa muszą być świadome tego zagrożenia i przygotowane na jego skutki. Czy tego typu awarie staną się normą? To pytanie, na które odpowiedź będzie zależała od działań podejmowanych w celu zwiększenia odporności infrastruktury internetowej.

Źródło: Cyfrowa RP, X, Ego-Man