sobota, 10 czerwiec 2023 09:55

Hurhgada: Atak na człowieka! Rekin schwytany - filmy

Hurhgada atak rekina Hurhgada atak rekina fot. pixabay

Egipskie władze zakazały kąpieli w pobliżu plaży w egipskim ośrodku nad Morzem Czerwonym po śmiertelnym ataku rekina, w wyniku którego zginął obywatel Rosji, jak wynika z informacji egipskich i rosyjskich urzędników. Rekin, który zaatakował człowieka, miał zostać schwytany.

 

Rosjanin zginął w wyniku ataku rekina

Zdarzenie miało miejsce w popularnym kurorcie turystycznym Hurghada, położonym na wschodnim wybrzeżu Egiptu. Generał i konsul Rosji, Viktor Voropayev, poinformował rosyjską państwową agencję informacyjną TASS, że obywatel Rosji urodzony w 1999 roku "zginął w wyniku ataku rekina". "To zostało potwierdzone przez kompetentne władze Egiptu" - oświadczył Voropaye. Minister Środowiska, Yasmine Fouad, poleciła powołanie komitetu do zbadania incydentu. Minister nakazała również lokalnym władzom wprowadzenie "najwyższego poziomu bezpieczeństwa dla osób korzystających z plaż Morza Czerwonego oraz podjęcie wszelkich możliwych środków w celu uniknięcia ponownego wystąpienia incydentu ataku rekina", jak napisano w oświadczeniu.

Rekin został schwytany 

Według oświadczenia, specjalistyczny zespół był w stanie schwytać rekina tygrysiego, który spowodował incydent w celu ustalenia możliwych przyczyn ataku oraz wskazania, czy jest to ten sam osobnik, który był odpowiedzialny za wcześniejsze wypadki. Ministerstwo Środowiska ogłosiło dwudniowy zakaz kąpieli rozpoczynający się w piątek, obejmujący nurkowanie z rurką i inne sporty wodne w obszarze między Gouna na północy Hurghady a Soma Bay na południu. W ciągu ostatnich lat doszło do kilku podobnych incydentów w egipskim Morzu Czerwonym. W 2022 roku dwie kobiety zginęły w wyniku ataków rekina, na południe od miasta Hurghada. W 2020 roku ukraińskie dziecko straciło rękę, a egipski przewodnik turystyczny stracił nogę w wyniku ataku rekina. W 2018 roku rekin zabił czeskiego turystę na plaży.

Źródło: CNN, Twitter, Trybuna Polska