piątek, 28 kwiecień 2023 13:35

Gdzie kupić dobry olej z czarnuszki?

olej z czarnuszki olej z czarnuszki mat.prasowe

Olej z czarnuszki cieszy się coraz większą popularnością wśród entuzjastów zdrowego odżywiania i to nie tylko ze względu na lecznicze właściwości, ale również ze względu na niepowtarzalny smak. W związku z tym w sklepach pojawia się coraz częściej, choć nie wszystkie produkty cechują się taką samą jakością. Jakie właściwości ma olej z czarnuszki, a przede wszystkim gdzie można kupić taki, który będzie szczególnie dobry dla zdrowia?

 

Jak działa olej z czarnuszki?

Olej z czarnuszki pozytywnie wpływa na układ oddechowy, przez co jest szczególnie zalecany osobom, które cierpią na astmę. Poleca się go również alergikom, ponieważ silnie wspiera terapię odczulającą i przynosi ulgę podczas zwalczania objawów uczulenia. Badania dowodzą, że spożywanie oleju z nasion czarnuszki ma korzystny wpływ na różnego rodzaju dolegliwości związane z układem pokarmowym, takich jak wzdęcia, nieżyt żołądka czy nadmierne gazy. Ponadto wspomaga walkę z pasożytami, do których należą tasiemiec czy owsiki. Ze względu na regulację stresu oksydacyjnego pomaga również utrzymać prawidłowe tętno i ciśnienie krwi. Lekarze polecają olej z czarnuszki pacjentom chorującym na cukrzycę typu II, ponieważ czarnuszka obniża poziom glukozy we krwi. 

Gdzie kupić dobry olej z czarnuszki?

Olej z czarnuszki dostępny jest w coraz większej ilości sklepów, takich jak supermarkety czy większe sklepy spożywcze. Warto jednak sięgać po sprawdzone produkty dostępne w sklepach zielarskich czy aptekach. Najwygodniejszą formę zakupów oferują w dzisiejszych czasach sklepy online, które pozwalają na wybór dokładnie opisanych produktów i zamówienie ich pod wskazany adres. Do sklepów tego rodzaju należą na przykład Olini, Olejarnia Gaja czy Zdrowa Paczucha. Małe olejarnie i manufaktury to miejsca, w których produkcja przebiega z wielką troską o najwyższą jakość i właśnie tam należy szukać najlepszych produktów.

Jak wybrać dobry olej z czarnuszki?

Najważniejsze jest dokładne czytanie etykiety lub internetowych opisów. Dobry olej z czarnuszki powinien być tłoczony na zimno, ponieważ tylko wtedy zachowuje wszelkie cenne właściwości. Z tego samego względu nie powinien być rafinowany, gdyż proces ten przebiega w bardzo wysokiej temperaturze. Dobry olej czarnuszki nie powinien być filtrowany, a jego smak, kolor i zapach muszą być bardzo intensywne. Dopiero wówczas można  mieć pewność, że kupiony produkt wyróżnia się najwyższą jakością i będzie działał pozytywnie na nasz organizm.