środa, 08 czerwiec 2022 13:40

Kompleksowe i naturalne dbanie o zęby

naturalne dbanie o zęby naturalne dbanie o zęby pixabay

Próchnica dosięga olbrzymiej liczby osób. Czy wiecie, że już 57% trzylatków ma objawy wskazujące na rozwój próchnicy? 1/3 polskich dzieci w wieku 7 lat posiada już przynajmniej jedną plombę, a 12% już doświadczyło ekstrakcji zęba!

 

To przerażające liczby,nie zmaleją, jeżeli nie zmienimy pewnych nawyków żywieniowych, a co najważniejsze nie wpoimy dzieciom od najmłodszych lat podstaw dbania o jamę ustną. Ale pójdźmy dalej… wśród dorosłych problem próchnicy dotyka aż 95% społeczeństwa, przeciętny Polak posiada 13 plomb, a więcej, niż 50% 40-latków nosi protezę. Co jest w takim razie nie tak? Może po prostu nie umiemy dbać o nasze zęby? W dużej mierze można zapobiec problemowi, dbając o nie regularnie i za pomocą dostępnych środków. Pasta, szczoteczka, płyn do płukania zrobią swoje. Jeszcze lepiej poradzą sobie te naturalne, takie jak ekologiczna pasta do zębów, czy naturalny płyn do płukania jamy ustnej, ponieważ nie powodują one podrażnień, które także mogą być przyczyną późniejszych stanów zapalnych.

Standardowe produkty, a naturalne płyny do płukania i pasty do zębów.

Wiele ze „zwykłych” kosmetyków do higieny jamy ustnej w formie płynów zawiera w swoim składzie alkohol, który bardzo mocno przesusza śluzówkę. To z kolei powoduje podrażnienia, stany zapalne i choroby dziąseł. Pasty do zębów przepełnione są z kolei, choćby triklosanem, który działa przeciwbakteryjnie, ale jest tak silny, że stosowny jest w innych dziedzinach gospodarki jako pestycyd. Czy to czyści zęby? Zdecydowanie tak. Czy w zdrowy sposób? Zdecydowanie nie.

Naturalne płyny do płukania jamy ustnej, jak ben&anna naturalny płyn do płukania nie posiadają w swoim składzie podrażniającego i przesuszającego błonę śluzową alkoholu. Z pomocą antybakteryjną przychodzą tu wyciągi z ziół i roślin. Naturalne pasty do zębów, najczęściej bazują na oleju kokosowym, który zwiększa wchłanianie potrzebnych zębom i dziąsłom składników, a także działa antybakteryjnie, przeciwgrzybiczo i pielęgnująco.

Naturalne płyny do płukania jamy ustnej.

Naturalne płyny do płukania ust zasługują na dodatkowy osobny akapit. Dlaczego? Ponieważ wbrew pozorom nie są codziennym widokiem w łazience przeciętnego Polaka. Tymczasem płukanie ust jest tak samo ważne jak szczotkowanie zębów. Dużo łatwiej jest dzięki niemu utrzymać higienę, zwłaszcza w miejscach, gdzie ciężko dostrzec szczoteczką. Tyczy się to zarówno po prostu przestrzeni między zębów, jak i miejsc ukrytych przez aparaty ortodontyczne czy ruchome protezy.

 • Horoskop finansowy
  Horoskop finansowy

  Gromadzić oszczędności czy nie bać się inwestować? Sprawdź, co w tym miesiącu przygotował dla Ciebie i twoich pieniędzy los!

  Written on środa, 03 sierpień 2022 12:55
 • Cienie pod oczami: Jak usunąć domowymi sposobami?
  Cienie pod oczami: Jak usunąć domowymi sposobami?

  Jak usunąć lub zmniejszyć cienie pod oczami? Jest to zdecydowanie jeden z najgorszych dylematów. Nie dość, że sprawiają, że wyglądasz jak panda, to jeszcze ciemne kręgi pod oczami sprawiają, że wyglądasz na chorą. Kobiety są bardziej narażone na rozwój ciemnych kręgów pod oczami niż mężczyźni i żaden ekspert nie potrafi określić, dlaczego dokładnie tak się dzieje.

  Written on wtorek, 02 sierpień 2022 13:17
 • Sok z granatu: 10 właściwości
  Sok z granatu: 10 właściwości

  Granat pochodzi z Iranu i został sprowadzony do Egiptu w 1600 r. p.n.e. Owoce te słyną ze swoich właściwości leczniczych. Granat korzystnie wpływa na skórę i włosy, a także pomaga utrzymać ogólny dobry stan zdrowia. Korzyści płynące z soków z granatów są na równi z tymi z borówek, ponieważ mają one wysoką zawartość przeciwutleniaczy, trzy razy więcej niż zielona herbata i pomarańcze!

  Written on wtorek, 02 sierpień 2022 12:06
 • Next-genowe gry 2022: Tytuły z najlepszą grafiką
  Next-genowe gry 2022: Tytuły z najlepszą grafiką

  Gry komputerowe nie ograniczają się do ładnych widoków i realistycznej grafiki. Jeśli jednak warstwa wizualna zostanie dobrze połączona z fabułą i mechaniką, to powstanie prawdziwa perła gamingowa. Tak właśnie zapowiadają się produkcje z poniższej listy.

  Written on wtorek, 02 sierpień 2022 10:44
 • Kreatory postaci: Zobacz najciekawsze
  Kreatory postaci: Zobacz najciekawsze

  Fani papierowego RPG oraz późniejszych produkcji komputerowych zazwyczaj uwielbiają tworzyć własnych bohaterów, aby następnie się w nich wcielić i przemierzać fantastyczne światy. Jakie gry oferują najlepsze kreatory postaci?

  Written on wtorek, 02 sierpień 2022 10:20