środa, 25 maj 2022 10:24

Co zalicza się do profesjonalnego wyposażenia zakładu stolarskiego?

prasy do drewna prasy do drewna pixabay

Każdy zakład stolarski doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że niezbędne jest zadbanie o jego profesjonalne wyposażenie. Tylko dzięki odpowiednim urządzeniom i maszynom, stolarze są wstanie wykreować ze zwykłego kawałka drewna, prawdziwie magiczny element konstrukcyjny.

Wyposażenie zakładu stolarskiego z pewnością nie jest ani tanie, ani także proste w wyborze. Niemniej jednak śmiało można wskazać na kilka urządzeń, które stają się absolutnie niezbędne w zakładzie stolarskim. Które z nich więc trzeba kupić w pierwszej kolejności?

Odpowiednia prasa do zakładu stolarskiego

Zakład stolarski potrzebuje profesjonalnych narzędzi, które dodatkowo odznaczają się możliwie najwyższą jakością. Wobec tego jako pierwsze powinny się w nim znaleźć prasy do drewna. Tego typu urządzenia posiadają niezwykle skomplikowane, a jednocześnie precyzyjnie dopracowane systemy przenoszenia napędów. Dzieje się to przy pomocy zębatek, które warunkują dokładność. Co więcej prasy te są wyposażone również w kołnierze osadzania cylindra, który jest z nimi zespolony. Można więc powiedzieć, że taka konstrukcja jest maszyną, która wyróżnia się doskonałymi parametrami przeniesienia siły na elementy robocze. Samo działanie warunkowane jest sterownikami, które muszą zostać odpowiednio skonfigurowane. Prasa do drewna pozwala na sprawne i wygodne prowadzenie tłoku, a także minimalizuje nacisk oddziałujący na uszczelniać. To z kolei przyczynia się go znacznego wydłużenia żywotności całego układu. Prasy do drewna najczęściej wyposażone są w elektryczne silniki. Zapewniają one dokładną pracę z materiałem, a także ergonomię oraz najwyższy poziom bezpieczeństwa. Poszczególne elementy ze stali nierdzewnej gwarantują żywotność i odporność na uszkodzenia. Taka prasa to niezbędny element wyposażenia zakładu stolarskiego.

Strugarka czterostronna to podstawa

Strugarki to chyba podstawowy sprzęt w dokładnie każdym zakładzie stolarskim. To właśnie one gwarantują odpowiednie obrobienie drewna i nadanie mu pożądanego kształtu oraz grubości. Oczywiście strugarka ta nie jest urządzeniem tanim, a im bardziej będzie ona zaawansowana, tym analogicznie wyższa będzie jej cena. Niemniej jest to narzędzie niezwykle wszechstronne i z pewnością daje ogromne możliwości. Zwykle strugarka czterostronna cena może nieco przerazić. Jeśli jednak zakład stolarski czuje konieczność jej posiadania, to bez wątpienia powinien się na taką inwestycję zdecydować. Zwróci się ona dość szybko, gdyż praca z drewnem stanie się o wiele bardziej wydajna.