wtorek, 15 listopad 2022 15:00

Usługi pomocy drogowej – czym zajmuje się profesjonalna pomoc drogowa?

pomoc drogowa Słubice pomoc drogowa Słubice https://www.laweta-slubice.com.pl/

Zdarzenia drogowe nie są czymś, czemu można skutecznie przeciwdziałać. Nigdy nie wiemy, kiedy dojdzie do stłuczki czy wypadku albo auto ulegnie awarii.

Jednak możemy przygotować się na ewentualne problemy z samochodem zapisując numer pomocy drogowej. Usługi takiej firmy to remedium na kłopoty, którym czasem muszą stawić czoła kierowcy. Pomoc drogowa zapewnia doraźne naprawy, przewóz pojazdów i inne czynności, dzięki którym samochód będzie gotowy, aby bez dalszych przeszkód kontynuować jazdę. Czemu pomoc drogowa bywa niezbędna? Sprawdź, jak wyglądają usługi pomocy drogowej!

Na czym polega obsługa zdarzeń drogowych?

Pomoc drogowa to usuwanie zdarzeń drogowych, a więc wszystkie czynności mające na celu doprowadzenia samochodu do stanu sprzed usterki. Wezwany na miejsce pracownik za pomocą specjalistycznego sprzętu szybko diagnozuje przyczyny problemów i wykonuje niezbędne naprawy umożliwiające ponowne wyruszenie w drogę. Doraźna naprawa to tańsza i szybsza alternatywa dla wizyty w warsztacie.

Są jednak sytuacje, kiedy pomoc drogowa Słubice oferuje transport lawetą. Dotyczy to pojazdów, które nie mogą samodzielnie poruszać się po drogach, a naprawa na miejscu zdarzenia nie przynosi rezultatu lub jest niemożliwa. Przykładem są samochody powypadkowe i auta, w których rozruch silnika nie wchodzi w grę. Usługi lawetą pozwalają też na bezpieczny przewóz pojazdów zbyt wolnych, aby wyjechać na drogi (samochody zabytkowe) i pojazdów bez ważnych badań technicznych.

Z lawety skorzystają zarówno właściciele samochodów osobowych czy dostawczych, jak i motocykli, quadów, wózków widłowych, maszyn rolniczych, przyczep kempingowych i kamperów. W zależności od kierowcy pojazd może trafić do miejscowego mechanika, na parking lub w inne dowolne miejsce. To świetne rozwiązanie dla każdego kierowcy, który znalazł się w potrzebie niezależnie od dnia i godziny. Pomoc drogowa działa przez całą dobę, więc na wsparcie w trasie można liczyć o każdej porze dnia i nocy, również w dni wolne od pracy.

Pomoc drogowa – kiedy warto z niej korzystać?

Usługi pomocy drogowej to transport lawetą, doraźne naprawy, dowóz paliwa, zmiana koła i wymiana oleju, a także wiele innych czynności, dzięki którym pojazd może odzyskać sprawność. Dzięki temu kierowca w potrzebie uzyska profesjonalne wsparcie praktycznie w każdej sytuacji, która opóźni podróż samochodem. Nowoczesny sprzęt i doświadczeni pracownicy zapewniają usuwanie skutków zdarzeń drogowych – od drobnych usterek aż po groźne wypadki.

Pełna obsługa zdarzeń drogowych to rozwiązanie większości problemów z autem. Zarówno pomoc drogowa, jak i sama laweta Magdeburg pracują przez dwadzieścia cztery godziny na dobę. Usługi dostępne są przez trzysta sześćdziesiąt pięć dni w roku, a odpowiedź na zgłoszenie nadchodzi błyskawicznie. Numer pomocy drogowej to najlepsze rozwiązanie, jeśli staliśmy się uczestnikiem wypadku, doszło do stłuczki albo auto odmówiło posłuszeństwa – blisko domu i w długiej trasie.