poniedziałek, 13 maj 2024 19:49

Red Dead Redemption finalnie otrzyma port na komputery PC

RDR finalnie na komputerach RDR finalnie na komputerach fot: materiały prasowe

Po wielu latach wyczekiwania, jeden z najpopularniejszych gier Rockstar Games, Red Dead Redemption, może wreszcie pojawić się na komputerach PC. Najnowsze informacje sugerują, że port tej gry jest już blisko.

  1. Dlaczego Rockstar Games zaktualizował pliki launcher'a na PC?
  2. Jakie nowe informacje pojawiły się w plikach launcher'a Rockstar Games?
  3. Na jakich platformach zadebiutowało Red Dead Redemption w 2010 roku?
  4. Jakie platformy otrzymały port Red Dead Redemption w ubiegłym roku?
  5. Co sugerują wcześniejsze wycieki i źródła bliskie Rockstar Games?

Aktualizacja launcher'a Rockstar Games

W ostatnim czasie Rockstar Games (1) zaktualizował pliki swojego launcher'a na PC, wprowadzając nowe teksty promocyjne, które wskazują na możliwość pojawienia się portu Red Dead Redemption na tę platformę. Teksty te zostały odkryte przez znanego dataminera Tez. W plikach launcher'a znaleziono m.in. takie sformułowania jak:

"RDR_ProductPromotion_Intro_Body: 'Przemierzaj rozległe obszary Ameryki i Meksyku w Red Dead Redemption oraz jego towarzyszu, horrorze z zombie, Undead Nightmare - teraz dostępne na PC.'"

"RDR_ProductPromotion_Intro_LongTitle: 'Doświadcz epickich przygód na Dzikim Zachodzie, które zdefiniowały całe pokolenie.'"

Interesujące jest to, że niedługo po odkryciu tych informacji, Rockstar Games usunął te aktualizacje z plików. To może sugerować, że firma nie chciała, aby te informacje zostały ujawnione zbyt wcześnie.

Porty na inne platformy

Red Dead Redemption zadebiutowało w 2010 roku na konsolach Xbox 360 i PlayStation 3. Od tego czasu gra nie doczekała się oficjalnego portu na PC, co stało się przedmiotem licznych spekulacji i oczekiwań fanów. W ubiegłym roku gra została przeniesiona na PlayStation 4, PlayStation 5 oraz Nintendo Switch, co zwiększyło nadzieje graczy na premierę na komputerach PC.

Już w zeszłym roku wyciek z południowokoreańskiej rady klasyfikacyjnej sugerował, że port na PC jest w planach. Ponadto, źródła bliskie Rockstar Games wielokrotnie potwierdzały, że firma jest świadoma dużego zapotrzebowania na wersję PC Red Dead Redemption.

Potwierdzenie od Rockstar Games

Choć oficjalne potwierdzenie ze strony Rockstar Games jeszcze nie nadeszło, wszelkie znaki wskazują, że port Red Dead Redemption na PC jest już blisko realizacji. Po dekadzie od premiery i licznych prośbach fanów, wydaje się, że czas na wydanie tej legendarnej gry na komputery osobiste wreszcie nadszedł.

Red Dead Redemption na PC to coś, na co fani czekali od lat. Aktualizacje w plikach launcher'a Rockstar Games i wcześniejsze porty na inne platformy dają nadzieję, że wkrótce będzie można przemierzać Dziki Zachód na komputerach osobistych. To tylko kwestia czasu, aż Rockstar Games oficjalnie ogłosi tę wyczekiwaną premierę.

Przypisy:

(1) Rockstar Games to amerykańskie przedsiębiorstwo specjalizujące się w produkcji i wydawaniu gier wideo. Firma została założona w 1998 roku i jest częścią Take-Two Interactive. Rockstar Games jest znane przede wszystkim z tworzenia gier z serii Grand Theft Auto, które zrewolucjonizowały gatunek gier akcji i otwartego świata. Poza serią GTA, Rockstar również opracowało inne popularne tytuły, takie jak Red Dead Redemption, Bully, Max Payne i L.A. Noire. Charakterystyczną cechą gier produkowanych przez Rockstar Games jest skomplikowana fabuła, rozbudowany świat gry i głębokie, często kontrowersyjne tematy.

Źródło: Kotaku