środa, 13 październik 2021 10:35

Rodzinne wakacje w Zakopenem? Poznaj miejsca, które musisz odwiedzić wspólnie z rodziną

JLS Apartamenty JLS Apartamenty

Chyba każdy, kto choć raz odwiedził polskie Tatry zgodzi się z tym, że miejsce te jest wyjątkowe i magiczne. Na urlop i możliwość spędzenia czasu z bliskimi czekamy wiele miesięcy, więc warto dobrze zaplanować ten czas i przygotować się na każde warunki pogodowe. Wyjątkowych miejsc w Zakopanem i okolicach jest sporo, więc każdy bez trudu dopasuje atrakcje do możliwości swoich oraz bliskich.

 

Co zobaczyć w polskich Tatrach i okolicy?

Jeśli wybieracie się z młodszymi dziećmi, to nie ma co się martwić, gdyż piękno przyrody można obserwować również z niższych wysokości. Na pewno warto wybrać się na spacer do Doliny Kościeliskiej, gdzie można podziwiać piękne krajobrazy podczas 9 kilometrowego spaceru. Jej początek mieści się w Kirach, a podczas wędrówki będziecie mogli podziwiać głęboki wąwóz skalny, a także Kościeliski Potok, który towarzyszy turystom prawie do samego schroniska. Na uwagę zasługuje również Dolina Chochołowska, która idealnie nada się do wybrania się z najmłodszymi maluchami z wózkiem na dużych kołach. Można także wypożyczyć rowery bądź sprawić dzieciom frajdę i przejechać się ciuchcią. Jeśli interesują was piękne panoramy, ale nie możecie pozwolić sobie na długie wędrówki z dzieckiem, to warto wjechać kolejką na Kasprowy Wierch, z którego rozprzestrzeniają się wyjątkowe widoki między innymi na Tatry Zachodnie czy Świnicę. Dla młodszych dzieci idealną formą na początkowe wspinaczki nada się Nosal bądź Sarnia Skała, które nie są bardzo wymagające pod względem ekspozycji, ale z pewnością dostarczą całej rodzinie lekkiej adrenaliny i pięknych widoków. W brzydką pogodę na pewno warto skorzystać z wód termalnych i basenów, które mieszczą się w Zakopanem i okolicach np. Chochołowie czy Bukowinie Tatrzańskiej. Podczas odpoczynku od górskich wypraw warto przejść się na spacer najpopularniejszą ulicą w mieście, czyli Krupówkami, wjechać na Gubałówkę, z której widoki są przepiękne na całą Panoramę Tatr.

O czym warto pamiętać?

Na pewno w pierwszej kolejności trzeba odpowiednio przygotować się do podróży, spakować cieplejsze ubrania, kurtkę przeciwdeszczową czy wygodne buty. Oprócz tego przed przyjazdem bardzo ważną kwestią jest nocleg. Jeśli szukacie komfortowych warunków, ale jednocześnie zależy wam na dobrej cenie to JLS Apartamenty będą opcją idealną - https://www.zakopaneapartamenty24.eu/. Miejsce przystosowane jest do rodzin z dziećmi, które są bardzo mile widziane w obiekcie. Wakacje w Tatrach będą dla was pięknym i rodzinnym czasem, ale pamiętajcie, aby odpowiednio się przygotować i zaplanować wyjazd, zwłaszcza podczas wyjazdu z dziećmi. Po wszystkim możesz sie napić dobrej whisky na Krupówkach.