sobota, 17 kwiecień 2021 10:16

Maty grzewcze w małych łazienkach

Maty grzewcze w małych łazienkach Maty grzewcze w małych łazienkach

Coraz częściej zwłaszcza w małych łazienkach, miejsce tradycyjnego grzejnika zastępuje elektryczna mata grzewcza. Jest to bardzo dobre rozwiązanie. Maty są łatwe w montażu i nie zabierają cennego miejsca na ścianie. Siatki grzewcze zostały tak skonstruowane, że można je docinać według potrzeb.

 

Dobranie parametrów maty

Można również dobrać odpowiednią moc grzewczą. na rynku dostępnych jest wiele rodzajów takiego ogrzewania ale każda wygląda podobnie. Jest to siatka z tworzywa sztucznego, w które wpleciony został przewód grzewczy. Maty doskonale spełniają swoje zadanie zarówno położone bezpośrednio pod płytkami podłogowymi, jak i na ścianach.

Zalecenia gdzie kłaść maty

Mata grzewcza położona pod lustrem zapobiegnie parowaniu. Nie zaleca się stosowania ich pod wannami ale mogą podgrzewać podłogę prysznica. Dzięki rezygnacji z grzejnika, zyskujemy miejsce na przykład na szafkę. Jest to szczególnie dobre rozwiązanie przy małych metrażach, kiedy liczy się każdy centymetr. Jeśli planujemy remont łazienki warto rozważyć możliwość zastąpienia grzejnika elektryczną matą grzewczą.