sobota, 10 luty 2024 16:36

Smart Home: Nowoczesne kamery odróżnią psa od włamywacza

Smart Home nowoczesne kamery Smart Home nowoczesne kamery fot. pixabay

Wraz z nową wersją aplikacji Netatmo Home + Security, świat smart home wchodzi na kolejny poziom zaawansowania. Spółka Netatmo, będąca częścią grupy Legrand, postawiła na integrację algorytmów sztucznej inteligencji, podnosząc tym samym wygodę i funkcjonalność całego systemu ochrony domu.

 

Inteligentny dom

Początkowo aplikacja została stworzona z myślą o zarządzaniu kamerami Netatmo. Jednakże w miarę upływu czasu jej funkcjonalność poszerzała się, obejmując również Inteligentne Czujniki Drzwi i Okien, Inteligentny Alarm Domowy oraz inne produkty z zakresu bezpieczeństwa oferowane przez marki Netatmo, Legrand i Bticino. W najnowszej wersji aplikacji Netatmo Home + Security nie tylko ułatwiono obsługę, ale również wprowadzono możliwość tworzenia bardziej złożonych interakcji pomiędzy różnymi elementami systemu smart home, dzięki wykorzystaniu algorytmów sztucznej inteligencji.

Netatmo z AI na straży bezpieczeństwa twojego domu

Dzięki zastosowaniu sztucznej inteligencji, użytkownicy mogą teraz dostosować działanie poszczególnych urządzeń do swoich potrzeb w sposób precyzyjny. Na przykład, Inteligentna Kamera Zewnętrzna może automatycznie włączać reflektor w ogrodzie w przypadku wykrycia obecności człowieka lub samochodu, zachowując spokój w przypadku, gdy na posesji pojawi się zwierzę domowe. Inteligentna Kamera Domowa może być zaprogramowana do wyłączania alarmu po powrocie użytkownika do domu, wykorzystując do tego celu geolokalizację związaną z jego smartfonem. Dodatkowo, Inteligentny Alarm Domowy może naśladować dźwięki odstraszające psa w przypadku wykrycia intruza, zapewniając dodatkowe poczucie bezpieczeństwa.

Wprowadzenie algorytmów sztucznej inteligencji do aplikacji Netatmo Home + Security otwiera nowe możliwości w zakresie personalizacji i automatyzacji systemów bezpieczeństwa domowego. To kolejny krok naprzód w kierunku inteligentnych rozwiązań, które nie tylko zwiększają bezpieczeństwo, ale także poprawiają komfort życia użytkowników.

Źródło: Portal technologiczny, Ego-Man