wtorek, 02 sierpień 2022 13:17

Cienie pod oczami: Jak usunąć domowymi sposobami? Wyróżniony

Domowe sposoby na cienie pod oczami Domowe sposoby na cienie pod oczami fot: pixabay

Jak usunąć lub zmniejszyć cienie pod oczami? Jest to zdecydowanie jeden z najgorszych dylematów. Nie dość, że sprawiają, że wyglądasz jak panda, to jeszcze ciemne kręgi pod oczami sprawiają, że wyglądasz na chorą. Kobiety są bardziej narażone na rozwój ciemnych kręgów pod oczami niż mężczyźni i żaden ekspert nie potrafi określić, dlaczego dokładnie tak się dzieje.

Ciemnym kręgom pod oczami towarzyszą czasem worki pod oczami. To co musimy zrozumieć to fakt, że skóra wokół oczu jest cieńsza i niewątpliwie bardziej wrażliwa. Brak snu lub energiczne pocieranie oczu powoduje ciemne kręgi wokół oczu. Jest to spowodowane niespójnym przepływem krwi w naczyniach włosowatych lub pękaniem samych naczyń włosowatych.

Domowe sposoby na cienie pod oczami

 • Ogórek

Nie ma sposobu, aby znaleźć lepszego towarzysza niż ogórek, aby pozbyć się tych niezdrowych kręgów. Upewnij się, że ogórek jest przechowywany w lodówce przez co najmniej 2 godziny przed użyciem. Pokrój ogórka na dwa równie cienkie plasterki i połóż je na oczy. Pozostawić na co najmniej 20 minut, a następnie oczyścić twarz zimną wodą. Powtarzaj to każdego dnia. Wyniki mogą być widoczne po 2 tygodniach.

 • Pomidory

Możesz pokroić zimnego pomidora i umieścić plasterki na powiekach lub po prostu rozgnieść jednego i zrobić z niego pastę. Aby uzupełnić pastę, dodaj łyżkę soku z cytryny. Następnie nałóż tę pastę wokół oczu i pozostaw na 30 minut. Powtarzaj to codziennie, aby uzyskać oczywiste rezultaty.

 • Ziemniaki

Jest to również równie pomocne w pozbyciu się ciemnych kręgów pod oczami. Połóż zimne plastry ziemniaka na zamknięte oczy na 20 minut. Następnie umyj twarz łagodnym środkiem oczyszczającym.

 • Woda różana

Fakt, że woda różana pozbywa się cieni pod oczami wystarczy, abyś ją pokochała. Na co jeszcze jest dobra? Jest też niesamowity na pozbycie się zmarszczek. Do tego remedium możesz użyć dowolnego rodzaju płatków kosmetycznych. Zamocz dwa płatki kosmetyczne w wodzie różanej na co najmniej 2 minuty. Następnie umieść je na zamkniętych powiekach i pozostaw na 20 minut. Powtarzaj to codziennie.

 • Sok z cytryny

Lista środków zaradczych nigdy nie będzie kompletna bez cytryn. Odgrywają istotną rolę w kuchni i widocznie także w urodzie. Zamocz dwa waciki w soku z cytryny na kilka minut. Następnie umieść go na zamkniętych powiekach i pozostaw na 20 minut. Następnie można przemyć twarz zimną wodą. Powtarzaj to codziennie.

 • Zimne metalowe łyżki

To da twoje oczy zimny szok w pierwszej minucie, ale to jest warte uderzenia, zaufaj mi. Wystarczy, że umieścisz dwie metalowe łyżki w lodówce na 5 minut. Następnie umieść go na zamkniętych powiekach, aż się rozgrzeje. Możesz powtarzać to codziennie, aby uzyskać najlepsze rezultaty.

 • Torebki herbaty

Umieść dwie torebki gorącej herbaty nad zamkniętymi powiekami. Wyjąć je po całkowitym ostygnięciu. Torebki herbaty zawierają silne właściwości antyoksydacyjne. Są delikatne dla oczu i pomagają szybko pozbyć się cieni. Powtarzaj to codziennie, aby uzyskać najlepsze rezultaty.

Co robić, aby nie pojawiały się cienie pod oczami?

 • Pij dużo wody

Wystarczy nawilżenie skóry, co ostatecznie zapobiega wysychaniu skóry wokół oczu. Mówi się, że brak wody prowadzi do powstawania cieni pod oczami.

 • Zapewnij sobie osiem godzin snu dziennie

Uzyskanie wystarczającej ilości snu oznacza, że Twój organizm dostaje wystarczającą ilość odpoczynku. Idealnie byłoby, gdybyś codziennie dostawał co najmniej 7-8 godzin nieprzerwanego snu. Niezależnie od tego, jak długo śpisz, spanie o niewłaściwej porze nie będzie działało na Twoją korzyść.

 • Praktykuj zdrowe nawyki żywieniowe

Wiadomo, że to, co jesz, jest tym, czym się stajesz. Stosując zbilansowaną dietę Twoje ciało będzie zdrowsze, co zawsze znajdzie odzwierciedlenie w Twojej skórze, włosach i wadze. Włącz więc do swojej codziennej diety dużo owoców i warzyw.

 • Nie zasypiaj z makijażem na twarzy

Jest to bardzo szkodliwe dla skóry, zwłaszcza wokół oczu. Jeśli jesteś osobą, która nosi makijaż, zwłaszcza eyeliner często, upewnij się, że usunąć go i umyć twarz z łagodnym środkiem czyszczącym przed pójściem do łóżka.

 • Nie pocieraj oczu

Kiedy masz swędzące oczy, twoje palce nie mogą oprzeć się pokusie, by je pocierać. Ale proszę, nie rób tego, bo tylko pogorszysz swoje ciemne kręgi. Twoje naczynia włosowate mogą pęknąć, powodując brzydkie ciemne kręgi pod oczami. Zamiast tego przemyj oczy zimną wodą.

 • Nie pij nadmiernie alkoholu

Przez cały czas spożywać niewielką ilość alkoholu. Alkohol powoduje odwodnienie, a wiadomo co z tego wynika. Unikaj więc nadmiernych nawyków związanych z piciem alkoholu.

 

Artykuły powiązane

Więcej w tej kategorii: « Sok z granatu: 10 właściwości