czwartek, 29 luty 2024 16:46

Czy można szybko i bez problemów pozbyć się udziałów w nieruchomości?

Nieruchomości Nieruchomości Pixabay

Jesteś właścicielem udziałów w nieruchomości? Z jakiegoś powodu chcesz się ich pozbyć? Nie masz jednak dość czasu, aby samodzielnie szukać kupca? Wiesz, że może to być naprawdę trudne? Postaw na skup udziałów w nieruchomościach. To prosty, szybki sposób na pozbycie się udziału w nieruchomości, który z jakiegoś powodu zaczął Ci ciążyć. Decydując się na skup nieruchomości, możesz mieć pewność, że transakcja odbędzie się sprawnie i bez żadnych problemów.

 

Kto może skorzystać ze skupu udziałów w nieruchomości?

Skup udziałów w nieruchomości oferowany przez firmę Walor to usługa adresowana do wszystkich, którzy chcą sprawnie i bez zbędnych problemów pozbyć się swojego udziału w nieruchomości. Do firmy zgłosić można się zarówno w przypadku współwłasności spadkowej, jak i innych sytuacji związanych z posiadaną nieruchomością.

Co stanie się z odkupionymi udziałami?

Decydując się na sprzedaż udziałów w nieruchomości, pamiętaj, że trafią one w ręce firmy, która zdecydowała się je odkupić. To znaczy, że będzie ona nowym właścicielem i będzie mogła dowolnie nimi rozporządzać. Udziału mogą zostać dalej sprzedane bądź wykorzystane w dowolny sposób. Ty jako sprzedawca otrzymasz wynagrodzenie, które może być przekazane w formie gotówki bądź przelewem.

Jakich formalności trzeba dopełnić, aby sprzedać udziały w nieruchomości?

Jeśli chcesz sprzedać posiadane w nieruchomości udziały, musisz przede wszystkim pamiętać o zgromadzeniu niezbędnych dokumentów. Podstawą jest oczywiście aktualny odpis z księgi wieczystej nieruchomości, który informuje o współwłaścicielach i sytuacji prawnej nieruchomości. Jeśli została zawarta umowa o współwłasności, ją również należy dostarczyć. Wymagane jest też:

  • oświadczenie o stanie prawnym nieruchomości;
  • zaświadczenie o braku zaległości podatkowych.

Więcej informacji uzyskasz, kontaktując się z firmą mającą odkupić od Ciebie udziały.

Co zyskasz, decydując się na skup udziałów w nieruchomości?

Jeśli zdecydujesz się na profesjonalny skup udziałów w nieruchomości, możesz przede wszystkim liczyć na szybką transakcję. Cała procedura jest uproszczona do minimum i pozwala sfinalizować zakup w bardzo krótkim czasie.

Odsprzedając swoje udziały, unikasz również udziału w podziale nieruchomości przez pozostałych współwłaścicieli. To dobry wybór, jeśli zależy Ci na tym, aby nie brać czynnego udziału w potencjalnym konflikcie.

Warto dodać, że skup udziałów może dotyczyć również nieruchomości zadłużonych bądź wymagających remontu. Decydując się na sprzedaż w takim przypadku, unikasz naprawdę poważnych problemów. Nie będziesz martwić się ewentualną spłatą zadłużenia, również prace remontowe nie będą na Twojej głowie. Pamiętaj, że skorzystanie z usług renomowanej firmy – takiej, jak Walor – to gwarancja bezpieczeństwa transakcji.

Skup udziałów w nieruchomości to świetny sposób, jeśli chcesz szybko przestać być współwłaścicielem domu, mieszkania, lokalu czy nieruchomości gruntowej. Nie tylko otrzymasz odpowiednią zapłatę za udziały, ale również unikniesz problemów związanych z podziałem nieruchomości czy spłatą ciążącego na niej zadłużenia.