wtorek, 07 grudzień 2021 14:00

Co warto wiedzieć na temat perfum męskich?

Perfumy.pl Perfumy.pl pixabay

Cechy charakterystyczne dla większości męskich perfum to elegancja, nowoczesność i mocne nuty zapachowe. Jeżeli zastanawiasz się na co zwracać uwagę podczas ich zakupu, to przeczytaj nasz artykuł. Dowiesz się z niego jaki nuty zapachowe są najbardziej popularne wśród mężczyzn oraz czym się one wyróżniają.

 

Jakie nuty zapachowe dla mężczyzn są najpopularniejsze?

  • Nuty drzewne, do których należy między innymi sosna, paczula, drzewo sandałowe, mech czy cedr. Są to aromaty świeżo ciętego drewna, suchego drewna bądź żywicy, które budują aurę tajemniczości oraz mistycyzmu. Takie nuty zapachowe z pewnością dodają energii i wiary w siebie.
  • Nuty orientalne, którymi są głównie zapachy z Bliskiego Wschodu. Są one oparte na nutach korzennych, żywicznych, kadzidlanych. Zaliczamy do nich między innymi piżmo, wanilię, fasolkę tonkę, cynamon oraz bursztyn. Te nuty kojarzone są z luksusem i elegancją.
  • Nuty szyprowe, do powstania których inspiracją była wyspa Cypr, gdzie odkryta została najstarsza fabryka perfum. Szyprowe zapachy są zaliczane jako perfumy z rodziny orientalnych. Zaliczamy do nich mech dębowy, czystek czy bergamotkę.
  • Nuty skórzane, którymi są na przykład dym, tytoń, miód oraz wetyweria. Takie nuta są stosowane w przemyśle perfumeryjnym jako syntetyczny aromat, który powstaje ze skrzyżowania zapachu kwiatów i skóry. Stosowanie nut skórzany jest możliwe dzięki używaniu aromatów pozyskanych naturalnie oraz opracowanych syntetycznie w laboratorium.
  • Nuty paprociowe, do których należą lawenda, mech, pelargonia, bergamotka czy też kumaryna. Są przeznaczone dla mężczyzn, którzy lubią przygody i mocno stąpają po ziemi.
  • Nuty cytrusowe, należą do najstarszych, w związku z tym i do najpopularniejszych zapachów. Takie nuty zazwyczaj słodkie kompozycje, niekiedy z akcentem korzennych przypraw bądź cierpkiej goryczy. Należą do nich cytryna, limonka, pomarańcza, mandarynka oraz grejpfrut.

Wszystkie te nuty zapachowe znajdziesz w renomowanym sklepie perfumeryjnym - Perfumy.pl - https://perfumy.pl/pol_m_Perfumy-meskie-162.html

Jak poprawnie testować perfumy?

Najważniejszą zasadą podczas testowania zapachów, jest nie pryskanie się niczym przed rozpoczęciem testu. Ponadto nie wskazane jest również używanie jakichkolwiek zapachowych kosmetyków, czy to do twarzy, czy do rąk, ponieważ może to przeszkodzić w teście. Jeżeli testujesz perfumy stacjonarnie, to warto używać do tego specjalnego papierka, na którym bezpośrednio poczujesz zapach. Pamiętaj, aby unikać rozcierania wody perfumowanej, ze względu na to, że wpływa to negatywnie na ich trwałość oraz intensywność. Nie należy również wąchać zatyczki do perfum, ponieważ w taki sposób nie jesteśmy w stanie wyczuć prawdziwego zapachu, o rzetelnej intensywności.