poniedziałek, 20 maj 2024 23:04

Tajemnicze zakończenie Call of Duty: Modern Warfare 3 rozwiązane po 13 latach

Tajemnica zakończenia CoD MW3 Tajemnica zakończenia CoD MW3 fot: materiały prasowe

Coś, co wygląda na nigdy wcześniej niewidzianą scenę po napisach Call of Duty: Modern Warfare 3, zostało opublikowane na YouTube po 13 latach, rozwiązując zagadkę niewykorzystanych plików dźwiękowych w grze i oferując mroczniejsze zakończenie kampanii tego niezwykle popularnego shootera.

  1. Jakie było oryginalne zakończenie Call of Duty: Modern Warfare 3?
  2. Co sugerowały niewykorzystane pliki dźwiękowe w grze?
  3. Kto odkrył i opublikował zaginioną scenę po napisach?
  4. Jakie byłyby konsekwencje alternatywnego zakończenia dla postaci Price'a?
  5. Czego możemy się spodziewać po tegorocznym Call of Duty, które zostanie zaprezentowane na Xbox Showcase?

Niezapomniane zakończenie gry

Pierwsza wersja Modern Warfare 3 od Infinity Ward, wydana w 2011 roku, kończy się dramatycznie, gdy główny antagonista trylogii, Makarov, wisi na linie po tym, jak on i bohater Price spadają przez szklaną kopułę. Napisy końcowe pojawiają się, gdy ciało Makarova się kołysze, a ranny Price zapala cygaro. To ponure, ale satysfakcjonujące zakończenie.

Odkrycie modderów

Jednakże, niewykorzystane pliki dźwiękowe sugerowały, że miało być więcej do opowiedzenia. Po 13 latach fani w końcu wierzą, że mogą zobaczyć, co Infinity Ward pierwotnie planowało.

Spoiler: to byłaby zła wiadomość dla Price'a.

Pliki audio poziomu zawierają wzmianki o tajemniczym "Shadow Man", który wchodzi i wychodzi z pokoju ciężkimi krokami, podczas gdy gra ponura muzyka. Jednak nie ma miejsca w poziomie, gdzie to się dzieje w ostatecznej wersji gry.

Na pomoc przychodzą modderzy Call of Duty, yoyo1love i Vlad Loktionov, którzy twierdzą, że odkryli i opublikowali materiał przedstawiający scenę po napisach, w której występuje "Shadow Man", prawdopodobnie wprowadzający nową tajemnicę, która miałaby być rozwikłana w kolejnej grze.

Zaginiona scena po napisach

Scena kontynuowałaby zakończenie gry - Price leżący na podłodze, palący cygaro, Makarov wciąż wiszący na linie. Tajemnicza postać wchodzi do pokoju, obserwuje obu, a gdy Price zdaje się wykrwawiać, cicho wychodzi. Ekran zamazuje się, gdy Price upuszcza cygaro, po czym zanika do czerni.

Oto pełna wersja sceny do obejrzenia:

Gdyby Price umarł (w dodatku do wcześniejszych śmierci głównych postaci w grze), zakończenie byłoby znacznie bardziej ponure. Pytaniem byłoby wtedy, kim był tajemniczy nieznajomy - być może odpowiedzią na to miała być gra Modern Warfare 4 (zamiast faktycznego następcy od Infinity Ward, samodzielnej gry Ghosts z 2013 roku).

Niezależnie od tego, fascynujące jest, że ta scena leżała niewidoczna w plikach gry przez ponad dekadę.

Nadchodzące wydarzenia

Nie trzeba długo czekać, aż tegoroczny Call of Duty zostanie w pełni przedstawiony na przyszłomiesięcznym Xbox Showcase. Powszechnie oczekuje się, że będzie to tytuł z serii Black Ops osadzony w czasach Wojny w Zatoce Perskiej i zadebiutuje na Xbox Game Pass.

 

Źródło: Eurogamer