czwartek, 09 maj 2024 16:52

Wyzwania szkoleniowe w sektorze pomp ciepła w Stanach Zjednoczonych

Szkolenia pompy ciepła Szkolenia pompy ciepła fot: pixabay

Weterani HVAC już przeszkoleni w systemach opartych na paliwach kopalnych, takich jak instalacja pieców gazowych, otrzymują szkolenie od producentów pomp ciepła w celu zainstalowania ich produktów, co oczywiście leży w ich interesie. Firmy HVAC również prowadzą własne szkolenia związane z pompami ciepła dla doświadczonych pracowników, co zazwyczaj trwa dwa dni. Jeśli dom ma kanały wentylacyjne, pompa ciepła będzie działać podobnie jak tradycyjna jednostka klimatyzacyjna, więc instalacja jest niemal identyczna.

Czego się dowiesz?

1. Jakie wyzwania napotykają pracownicy HVAC w Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii?
2. Jakie są innowacje w sektorze pomp ciepła?
3. Jakie są korzyści i zagrożenia związane z nowymi technologiami HVAC?
4. Jakie działania podejmowane są w celu odpowiedniego przeszkolenia pracowników HVAC?
5. Jakie firmy i organizacje przodują w rozwoju i wdrażaniu nowych rozwiązań w sektorze HVAC?

Konieczność odpowiedniego szkolenia w sektorze HVAC

Jednak ci wszyscy pracownicy nie tylko muszą być przeszkoleni, ale również dobrze przeszkoleni, aby niechcący nie odwrócić klientów od energooszczędnych urządzeń, właśnie gdy rewolucja w zakresie pomp ciepła nabiera tempa. Jeśli wielkość pompy ciepła nie odpowiada wielkości domu lub kanałom wentylacyjnym wewnątrz, nie będzie działać tak wydajnie. Jeśli nie ma kanałów wentylacyjnych, wykonawca może zalecić prostszą pompę ciepła bez kanałów, która jest wbudowana w ścianę zewnętrzną. "Moja największa nadzieja jest taka, że ci ludzie, którzy ostatecznie je instalują, zostaną mądrze przeszkoleni" - mówi Janowiak - "i instalują części sprzętu, które działają tak, jak chcemy".

Innowacje w zakresie pomp ciepła i wyzwania wdrożeniowe

Nowy rodzaj pomp ciepła sprawia również, że niektórzy ludzie mogą całkowicie zrezygnować z wynajmowania przeszkolonego instalatora. Na przykład New York City Housing Authority wdraża jednostki, które przesuwają się na parapecie okna i podłączają do ściany. Jedna z firm produkujących taki rodzaj urządzenia, Gradient, twierdzi, że mieszkaniec może zainstalować jedno w mniej niż godzinę, w przeciwieństwie do zespołu techników instalujących tradycyjną pompę ciepła w około jeden dzień. Dla mieszkańca apartamentu bez kanałów wentylacyjnych może to być idealna opcja, która pomija dodatkowy krok polegający na tym, że wykonawca analizuje przestrzeń i wdraża bardziej skomplikowany system.

Źródło: Wired, Webrivaig