poniedziałek, 27 maj 2024 19:06

Czy ludzie naprawdę giną przez kosmitów?

Czy ktoś zginął przez kosmitów? Czy ktoś zginął przez kosmitów? fot: unsplash

Wiele raportów o nagłych zgonach w USA zostało powiązanych z kosmitami, co wywołało teorie, że te osoby mogły zostać zamordowane przez istoty z innego świata.

  1. Kim był kapitan Thomas Mantell i co go spotkało?
  2. Jakie wydarzenie miało miejsce w sierpniu 1967 roku w Brazylii?
  3. Co widzieli Harold A Dahl i jego załoga w Puget Sound?
  4. Jakie były okoliczności śmierci chłopca w pobliżu rzeki Mohawk w 1968 roku?
  5. Jakie teorie na temat tajemniczych zgonów związanych z UFO przedstawia Nigel Watson w swojej książce?

Tragiczne spotkanie w przestworzach

Jednym z przypadków opisanych w książce Nigela Watsona, badacza UFO z Sheffield Hallam University, jest śmierć kapitana Thomasa Mantella z Sił Powietrznych Stanów Zjednoczonych. W 1948 roku Mantell został poproszony o zbadanie srebrzystego, stożkowatego obiektu latającego.

Mantell, będący 25-letnim bohaterem drugiej wojny światowej, oraz trzech innych pilotów prowadzili ćwiczenia, kiedy otrzymali zlecenie zbadania obiektu. Mantell zgłosił, że widzi ogromny metaliczny obiekt, a następnie kontynuował lot na wysokości 25 000 stóp. Ostatecznie, wrak jego samolotu został znaleziony w hrabstwie Shelby, na południowy wschód od Louisville.

Początkowo Siły Powietrzne USA twierdziły, że Mantell ścigał planetę Wenus, a następnie, że obiekt był balonem Skyhook sponsorowanym przez CIA. Watson zauważa, że wyjaśnienie to zostało ujawnione dopiero pod koniec lat 60-tych.

Zastrzelony przez "promień śmierci"

W sierpniu 1967 roku Brazylijczyk Inacio de Souza oraz jego żona wracali do domu, kiedy zauważyli obiekt przypominający odwróconą miskę oraz trzech mężczyzn w przylegających ubraniach. Souza strzelił do jednego z nich, ale to nie przyniosło efektu. Wówczas z UFO wystrzelił zielony promień światła, który uderzył Souzę w głowę, powodując utratę przytomności, drętwienie i drżenie.

Kilka dni później u Souzy zdiagnozowano białaczkę, a on sam zmarł 11 października 1967 roku. Watson pisze, że niektórzy ufologowie uważają, że zielone światło z UFO było intensywną wiązką promieniowania, które spowodowało jego chorobę.

"Ciężki deszcz" z UFO

W 1947 roku Harold A Dahl wraz z synem i dwoma członkami załogi byli na holowniku w Puget Sound między Seattle a Tacoma, kiedy zobaczyli sześć złotych i srebrnych obiektów w kształcie pączków. Jeden z nich wyemitował deszcz cienkich metalicznych pasków i czarnych grudek, które spowodowały obrażenia i śmierć psa.

Fred Lee Crisman, przełożony Dahla, odwiedził miejsce i zabrał próbki. Dahl został później ostrzeżony przez mężczyznę w ciemnym garniturze, aby zachował milczenie. Kiedy kapitan William Davidson i porucznik Frank M. Brown z Sił Powietrznych zostali wysłani do Tacoma, ich samolot rozbił się, a próbki i fotografie zniknęły.

"Zamrożony" w pobliżu UFO

W lutym 1968 roku Jennifer Stevens, badaczka UFO z Nowego Jorku, została skontaktowana przez dwóch chłopców, którzy widzieli "świecącą kulę ognia" nad rzeką Mohawk. Ciało 16-letniego chłopca zostało znalezione w pobliżu, a jego śmierć uznano za zgon z powodu wychłodzenia.

Stevens wierzyła, że śmierć chłopca była związana z aktywnością UFO. Po tym incydencie jej mąż został zagrożony przez nieznajomego, a kiedy zmarł, Stevens zrezygnowała z badań nad UFO.

Choć wiele z tych historii może brzmieć nieprawdopodobnie, niektóre z nich mają wiarygodne wyjaśnienia. Jednak teorie spiskowe i tajemnicze okoliczności nadal przyciągają zainteresowanie i spekulacje. Watson sugeruje, że mimo wszystko, rządowe agencje lub tajemnicze postacie mogą być zaangażowane w te przypadki, choć wydaje się to ekstremalne.

 

Źródło: Dailymail