sobota, 01 czerwiec 2024 19:46

Nowy serial Netflix o Larze Croft

Tomb Raider: The Legend of Lara Croft Tomb Raider: The Legend of Lara Croft fot: Netflix/YouTube

Seria animowana Tomb Raider: The Legend of Lara Croft zadebiutuje na Netflixie 10 października 2024 roku. Netflix potwierdził tę informację wcześniej dzisiaj, publikując krótki zwiastun, który zapowiada ekscytujące przygody ikonicznej bohaterki.

  • Kiedy odbędzie się premiera Tomb Raider: The Legend of Lara Croft na Netflixie?
  • Jakie wydarzenia kontynuuje nowa seria animowana Tomb Raider?
  • Kto wcieli się w rolę Lary Croft w nowej serii Netflixa?
  • Jakie postacie dołączają do Lary Croft w serii animowanej?
  • Kto dołączył do zespołu pracującego nad telewizyjną serią Tomb Raider dla Amazon?

Kontynuacja trylogii gier wideo

Tomb Raider: The Legend of Lara Croft rozpoczyna się po wydarzeniach z popularnej trylogii gier wideo Tomb Raider: Survivor, która obejmuje Tomb Raider, Rise of the Tomb Raider oraz Shadow of the Tomb Raider. Nowa seria będzie kontynuować opowieść o podróżującej po świecie archeolożce, która stawia czoła starożytnym tajemnicom i odkrywa zagubione prawdy w spektakularnych i niebezpiecznych miejscach.

Obsada i postacie

W roli Lary Croft wystąpi Hayley Atwell (1), znana z roli Peggy Carter w licznych projektach Marvela. Do Atwell dołączy Earl Baylon (2), który powtórzy swoją rolę Jonaha Maiavy z trylogii rebootów, oraz Allen Maldonado (3) (znany z Black-ish i The Last OG), który zagra eksperta technicznego Zip.

"Ponad 25 lat po swojej pierwszej pojawieniu się, Lara Croft (głos Hayley Atwell) nadal eksploruje starożytne tajemnice i odkrywa zagubione prawdy w zapierających dech w piersiach i niebezpiecznych miejscach." - Netflix

Nowi twórcy na pokładzie

W powiązanych wiadomościach, scenarzystka Megan McDonnell, która wcześniej pracowała nad projektami Marvela takimi jak WandaVision i The Marvels, dołączyła do zespołu pracującego nad telewizyjną serią Tomb Raider dla Amazon. McDonnell dołączy do Phoebe Waller-Bridge, twórczyni Fleabag, w tworzeniu nowych przygód Lary Croft dla serwisu streamingowego.

Fani Lary Croft mogą się cieszyć na nadchodzącą premierę serii animowanej Tomb Raider: The Legend of Lara Croft na Netflixie. Z utalentowaną obsadą i doświadczonymi twórcami, nowa seria obiecuje dostarczyć niezapomnianych emocji i przygód, które przyciągną zarówno starych fanów, jak i nowych widzów.

Przypisy:

(1) Hayley Atwell (urodzona 5 kwietnia 1982 r. w Londynie) to brytyjska aktorka filmowa, teatralna i telewizyjna, która zdobyła międzynarodową sławę dzięki roli agentki Peggy Carter w filmach i serialach z uniwersum Marvel Cinematic Universe, w tym w filmach takich jak "Captain America: Pierwsze starcie" oraz serialu "Agentka Carter". Atwell jest również znana z licznych występów na scenie londyńskiego West Endu oraz z ról w brytyjskich produkcjach telewizyjnych i filmowych. Jej umiejętności obejmują zarówno dramat, jak i komedię, a jej talent został wielokrotnie nagrodzony i doceniony przez krytyków. W 2024 roku Hayley Atwell podłoży głos dla postaci Lary Croft w animowanej serii Netflix "Tomb Raider: The Legend of Lara Croft".

(2) Earl Baylon jest amerykańskim aktorem głosowym i teatralnym, najbardziej znanym z roli Jonaha Maiavy w serii gier video "Tomb Raider" wydanej przez Crystal Dynamics. Baylon rozpoczął swoją karierę aktorską od występów na scenie, ale szybko przeszedł do pracy w dubbingu, gdzie zdobył uznanie dzięki swojemu głębokiemu, wyrazistemu głosowi. Poza "Tomb Raider", Baylon pojawił się również w różnych projektach teatralnych i niezależnych produkcjach filmowych. W serialu animowanym "Tomb Raider: The Legend of Lara Croft" na Netflixie, Baylon ponownie wcieli się w postać Jonaha Maiavy.

(3) Allen Maldonado (urodzony 20 maja 1983 r. w Bellflower, Kalifornia) to amerykański aktor, scenarzysta i przedsiębiorca, który zyskał rozpoznawalność dzięki swoim rolom w takich serialach jak "Black-ish" i "The Last OG". Maldonado znany jest z umiejętności dostarczania zarówno humorystycznych, jak i poważnych występów, dzięki czemu szybko stał się jednym z bardziej wszechstronnych aktorów swojego pokolenia. Oprócz aktorstwa, Maldonado jest także założycielem firmy produkującej odzież oraz studia nagrań. W "Tomb Raider: The Legend of Lara Croft", Maldonado udziela swojego głosu postaci Zip, specjalisty od technologii.

Źródło: Eurogamer