środa, 22 maj 2024 22:37

Pierwsze spojrzenie na Liama Hemswortha jako Geralta z Rivii w Wiedźminie

Liam Hemsworth jako Rzeźnik z Blaviken Liam Hemsworth jako Rzeźnik z Blaviken fot: materiały prasowe

Po kilku wyciekach zdjęć z planu na początku miesiąca, mamy teraz oficjalne pierwsze spojrzenie na Liama Hemswortha jako Geralta z Rivii w czwartej serii Wiedźmina na Netflixie. Nowe zdjęcie oraz krótki fragment wideo pokazują byłego aktora z Igrzysk Śmierci z białymi włosami Geralta i charakterystycznym ponurym spojrzeniem.

  1. Kiedy ogłoszono, że Liam Hemsworth zagra Geralta z Rivii?
  2. Jakie były pierwsze reakcje obsady i ekipy na wcielenie Liama Hemswortha w rolę Geralta?
  3. Jakie zmiany w obsadzie przyniesie czwarty sezon Wiedźmina?
  4. Jak Henry Cavill skomentował przekazanie roli Geralta Liamowi Hemsworthowi?
  5. Kto jeszcze dołączy do obsady w nadchodzących sezonach Wiedźmina?

Pierwsze materiały z planu

W klipie widać Hemswortha kroczącego przez mglisty krajobraz z koniem Geralta, Płotką, po czym odwraca się on w stronę kamery. Netflix postawił na wizerunek "silnego, ale milczącego" bohatera.

"Jego wygląd był opracowywany przez ponad rok, więc cieszymy się, że możemy w końcu podzielić się oficjalnym pierwszym spojrzeniem na Liama Hemswortha jako Geralta z Rivii, obsada i ekipa byli pod wrażeniem pasji, energii i wcielenia, jakie Liam wniósł do postaci od pierwszego dnia - szorstka broda, ikoniczna blizna i wszystko! Mamy tyle zabawy przy kręceniu czwartego sezonu i jesteśmy podekscytowani, że możemy zaprosić fanów na tę podróż razem z nami." - Lauren S. Hissrich, showrunnerka Wiedźmina, w wywiadzie dla EW

Zmiany w obsadzie

Hemsworth został po raz pierwszy ogłoszony jako nowy Geralt w 2022 roku, kiedy to były aktor grający tę rolę, Henry Cavill, ogłosił, że "odkłada swój medalion i miecze".

"Jak w przypadku największych postaci literackich, przekazuję pochodnię z szacunkiem dla czasu spędzonego na wcielaniu się w Geralta i z entuzjazmem, by zobaczyć, jak Liam podejdzie do tej fascynującej i złożonej postaci" - Henry Cavill

Hemsworth będzie grał łowcę potworów w czwartym, a przypuszczalnie także w piątym i ostatnim sezonie serialu. Nie będzie jednak jedyną nową twarzą na planie w nadchodzącym sezonie. Laurence Fishburne (1), znany z Matrixa, dołączy do obsady jako Regis, a Danny Woodburn (2) wcieli się w krasnoluda, przyjaciela Geralta, Zoltana Chivaya.

Nowy sezon Wiedźmina z Liamem Hemsworthem jako Geraltem z Rivii przynosi ekscytujące zmiany i nowe twarze. Fani serialu mogą spodziewać się wyjątkowych emocji i niezapomnianych przygód, gdy czwartego sezonu trafi na ekrany.

Przypisy:

(1) Laurence Fishburne to amerykański aktor, producent filmowy i dramaturg, urodzony 30 lipca 1961 roku w Augustzie w stanie Georgia. Jest szeroko znany z wielu znaczących ról w filmach i serialach telewizyjnych. Jedną z jego najbardziej ikonicznych ról jest postać Morfeusza w serii filmów science-fiction "Matrix".

Fishburne zaczął swoją karierę aktorską już jako dziecko, debiutując w wieku dziesięciu lat w operze mydlanej „One Life to Live”. W ciągu swojej kariery zdobył liczne nagrody i nominacje, w tym Nagrodę Tony za najlepszego aktora w sztuce za występ w "Two Trains Running" oraz nominacje do Oscara za rolę w filmie "What's Love Got to Do with It", gdzie wcielił się w postać Ike'a Turnera.

Poza swoją pracą w filmach i telewizji, Laurence Fishburne jest również aktywny na scenie teatralnej i często angażuje się w produkcję projektów filmowych i telewizyjnych. Jego wkład w przemysł rozrywkowy uczynił go jednym z najbardziej szanowanych aktorów w Hollywood.

(2) Danny Woodburn to amerykański aktor, komik i aktywista na rzecz praw osób niepełnosprawnych, urodzony 26 lipca 1964 roku w Filadelfii, Pensylwania. Jest szczególnie znany z roli Mickeya Abbotta, kumpla Cosmo Kramera, w popularnym sitcomie NBC "Seinfeld". Woodburn jest osobą niskiego wzrostu i aktywnie uczestniczy w działaniach na rzecz lepszego przedstawiania osób niepełnosprawnych w mediach.

Woodburn pojawił się w wielu programach telewizyjnych i filmach, w tym w takich produkcjach jak "Watchmen", "Mirror Mirror" i "Teenage Mutant Ninja Turtles", gdzie grał jednego z żółwi ninja. Jego kariera obejmuje również role głosowe w różnych animacjach oraz występy na scenie teatralnej.

Danny Woodburn jest także znany ze swojej działalności jako mówca publiczny i rzecznik praw osób z niepełnosprawnościami, walcząc o równość i lepsze przedstawienie tych osób w branży rozrywkowej.

 Źródło: Eurogamer