poniedziałek, 11 marzec 2024 14:36

Jaguar I-Pace: Alarmujące incydenty z hamulcami

Jaguar I-Pace awaria hamulców Jaguar I-Pace awaria hamulców fot. pixabay

Craig Phillips, zwycięzca reality show Big Brother, opisał swój strach, gdy podczas jazdy zawiodły hamulce w jego pojeździe elektrycznym Jaguar I-Pace. To już drugi raport dotyczący awarii hamulców w tym konkretnym modelu podczas jazdy. Jaguar zapewnił, że prowadzi dochodzenie i poważnie potraktował oba zdarzenia.

 

Niepokojące incydenty z udziałem samochodu Jaguar I-Pace

Trwa pełna kontrola w celu ustalenia przyczyny incydentu, którym zaniepokojony jest producent samochodów. Stwierdzono, że poważnie podchodzi do twierdzeń Phillipsa. Do zdarzenia doszło w sylwestra 2023 r. Podczas jazdy, hamulce pojazdunagle  przestały działać, co spowodowało strach i utratę kontroli nad pojazdem. Phillips wzywa do pełnego wycofania modelu przez Jaguara ze względów bezpieczeństwa.

Odpowiedzialność producenta Jaguara

Rzecznik firmy Jaguar Land Rover podkreślił, że doświadczenie klientów oraz bezpieczeństwo pojazdów są najwyższym priorytetem. Analizują roszczenia Phillipsa i zaniepokojeni są możliwością niedostatecznej opieki nad klientem. Jaguar I-Pace, będący flagowym pojazdem elektrycznym, był przedmiotem wcześniejszych problemów w Ameryce Północnej, co skłoniło producenta do wycofania niektórych modeli z rynku. Mimo to, samochód pozostaje popularnym wyborem w Wielkiej Brytanii. 

W obliczu niedawnych incydentów związanych z usterkami hamulców w samochodzie elektrycznym Jaguar I-Pace, właściciele i eksperci z branży motoryzacyjnej zwracają uwagę na kwestie bezpieczeństwa. Craig Phillips, były zwycięzca Big Brother, podkreślił swoje doświadczenia, opisując strach i trudności podczas jazdy. Jego świadectwo skłania do analizy przyczyn i podejmowania działań zapobiegawczych.

Źródło: BBC, Ego-Man