piątek, 19 styczeń 2024 14:39

Wizz Air: Firma będzie musiała wypłacić liczne odszkodowania!

Wizz Air wypłata odszkodowań Wizz Air wypłata odszkodowań fot. pixabay

Brytyjski Urząd Lotnictwa Cywilnego (CAA) ogłosił swoją decyzję dotyczącą Wizz Air, węgierskiej linii lotniczej, nakładając na nią konieczność wypłacenia rekompensat w wysokości 1,24 mln funtów dla poszkodowanych pasażerów – donosi brytyjski „The Guardian”. To zaskakujące ogłoszenie jest rezultatem roszczeń pasażerów, którzy twierdzili, że linia lotnicza nie przestrzegała ich praw.

 

Wizz Air i nieścisłości w spełnianiu obowiązków

Wizz Air został oskarżony o nierealizowanie pewnych zobowiązań, takich jak zagwarantowanie alternatywnych połączeń w przypadku odwołania niektórych lotów oraz zapewnienie opieki pasażerom w sytuacji znacznych opóźnień. Około 6000 pasażerów ma teraz otrzymać rekompensaty, z których każda ma wynieść mniej więcej 200 funtów.

Prawne perturbacje w lotach z i do Wielkiej Brytanii

Sprawa dotyczy lotów Wizz Air, które miały miejsce między 18 marca 2022 roku a chwilą obecna, zarówno te zaczynające się, jak i kończące w Wielkiej Brytanii. Brytyjski Urząd Lotnictwa Cywilnego zapewnia, że wnioski pasażerów zostały automatycznie rozpatrzone, eliminując potrzebę podejmowania przez nich dodatkowych działań.

Odpowiedzi z CAA i Wizz Air

Paul Smith, dyrektor ds. konsumenckich w CAA, skomentował decyzję, stwierdzając, że "pasażerowie mają prawo oczekiwać, że ich roszczenia zostaną rozwiązane szybko, sprawnie i zgodnie z przepisami. Te wyniki zapewnią pasażerom Wizz Air lepsze doświadczenia." Rzecznik Wizz Aira również odniósł się do sprawy, wyrażając zadowolenie z uznania ze strony Urzędu Lotnictwa Cywilnego. Twierdził, że latem 2022 roku linia lotnicza stanęła przed wyzwaniami, ale wprowadzone ulepszenia przyniosły poprawę obsługi klienta, a wyniki w 2023 roku były jednymi z najlepszych w branży.

Decyzja CAA stanowi istotne przypomnienie dla linii lotniczych, że przestrzeganie praw pasażerów jest kluczowe dla utrzymania zaufania i satysfakcji klientów, nawet w obliczu trudności branżowych. Decyzja Brytyjskiego Urzędu Lotnictwa Cywilnego w sprawie Wizz Air jest jednym z ważnych kroków w obronie praw pasażerów i utrzymania standardów obsługi klienta w branży lotniczej. To także przypomnienie dla wszystkich linii lotniczych o konieczności przestrzegania zobowiązań wobec podróżnych. Pasażerowie mają prawo oczekiwać rzetelnej obsługi i przysługują im pewne prawa, które muszą być respektowane. Wyrok CAA z pewnością zwrócił uwagę na potrzebę podniesienia jakości usług w całej branży.

Źródło: Bankier.pl, X, Ego - Man